BMW ujawniło koncept elektrycznego iX3

BMW ujawniło koncept elektrycznego iX3

BMW ujawniło koncept elektrycznego iX3

Podaj dalej

Znany kompaktowy crossover BMW X3 wkrótce będzie miał swojego elektrycznego odpowiednika. Podczas targów motoryzacyjnych w Pekinie BMW ujawniło koncept modelu iX3, który będzie napędzany tylko silnikami elektrycznymi.

Samochód posiada dużo cech wspólnych z innymi modelami z rodzinymi BMWi. Uwagę przykuwa przede wszystkim grill, który częściowo wykorzystano do poprawienia aerodynamiki. Charakterystyczne są także niebieskie podświetlenia. To oczywiście dopiero koncept, ale model produkcyjny zaplanowany na 2020 r. może nie różnić się znacząco od tego, co zaprezentowano.

Jakie będą parametry tego elektrycznego auta? Moc ma wynosić 268 KM, czyli o 20 więcej niż w przypadku spalinowej turbodoładowanej 4-cylindrówki z BMW X3. Elektryczny silnik będzie zasilany baterię o pojemności 70 kWh, która według niemieckiego producenta ma oferować zasięg ponad 400 km w pomiarze cyklem WLTP. Samochód ma być także kompatybilny z systemami szybkiego ładowania o mocy do 150 kW. W przypadku takiej stacji ładowania akumulator wysokonapięciowy można naładować w ciągu zaledwie 30 minut.

Pojazd będzie produkowany w chińskich fabrykach BMW. Napęd będzie wykorzystywany, m.in. w modelu iNext. Do 2025 r. producent z Bawarii chce mieć na rynku aż 12 modeli w pełni elektrycznych samochodów.

Tekst: Marcin Zabolski

Tagi: BMW, BMW iX3, samochody elektryczne

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News