BMW testuje na Daytona 24

BMW testuje na Daytona 24

BMW testuje na Daytona 24

Podaj dalej

We Włoszech na torze Aprillia przeprowadzane są ostatnie testy nowego BMW serii 8, tak wyczekiwanego przez fanów marki. Wszystko wskazuje na to, że ostateczną wersję samochodu poznamy już w najbliższych dniach.

Budowa nowego BMW serii 8 powstawała w tym samym czasie co wersja sportowa, czyli BMW M8 oraz M8 GTE. Wersję GTE będziemy mogli zobaczyć już jutro! Auto wystartuje w kultowym 24-godzinnym wyścigu na torze Daytona International Speedway. Za kolejne 5 miesięcy auto weźmie udział w wyścigu na słynnym torze w Le Mans.

Testy, o których mowa na początku artykułu mają na celu wypracowanie idealnych ustawień zawieszenia i układu kierowniczego w wersji cywilnej BMW. Samochód ma nawiązywać do kultowego modelu z lat dziewięćdziesiątych, w związku z czym, nie dziwi dbałość o każdy szczegół. Model E61 produkowany w latach 1989-1999 stał się obiektem westchnień miłośników motoryzacji. Dźwięk 5.7 litrowego silnika Alpiny wywołuje uśmiech na twarzach i szybsze bicie serca u każdego fana motoryzacji bez względu na osobiste upodobania.

Mimo upływu lat zadbane egzemplarze potrafią kosztować ponad 100 tysięcy złotych! Biorąc pod uwagę jak przełomowym i nowoczesnym samochodem na ten okres było E61, projektanci dzisiaj mają wysoko postawioną poprzeczkę. Miejmy nadzieję, że inżynierowie BMW znów staną na wysokości zadania i zaprezentują równie kultowy samochód!

Tagi: BMW, Daytona

 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News