BMW potwierdza Kubicę. Polak otrzyma M4 DTM na torze w Jerez

BMW potwierdza Kubicę. Polak otrzyma M4 DTM na torze w Jerez

79763413_2691287597577051_529903173670797312_o

Podaj dalej

W przyszłym tygodniu w testach młodych kierowców DTM 2019 w Jerez de la Frontera (ESP) za kierownicą BMW M4 DTM zasiądzie pewien doskonale znany zawodnik – Robert Kubica. 34-latek jest ściśle związany z BMW – okres od 2006 do 2009 r. spędził w Formule 1 w zespole BMW Sauber F1. Teraz Kubica powraca do BMW Motorsport, aby testować samochód wyścigowy DTM.

Oprócz Kubicy w testach BMW Motorsport w Jerez de la Frontera udział weźmie również Nick Yelloly (GBR). 29-latek został w tym sezonie kierowcą fabrycznym BMW i zdobył swój pierwszy tytuł w Mistrzostwach GT Chin za kierownicą BMW M6 GT3 wystawionego przez FIST-Team AAI.

Jens Marquardt, dyrektor BMW Group Motorsport: Z przyjemnością oferujemy Robertowi Kubicy możliwość wzięcia udziału w testach w Jerez. Robert to uznana postać na międzynarodowej scenie wyścigów samochodowych, z dużym doświadczeniem w seriach wysokiej klasy, takich jak Formuła 1. Jesteśmy bardzo ciekawi, jak poradzi sobie w testach za kierownicą samochodu turystycznego – naszego BMW M4 DTM. Z kolei Nick Yelloly po zwycięstwie w Chinach również zasługuje na wyjazd do Jerez.

Robert Kubica: Chciałbym podziękować BMW Motorsport za możliwość wzięcia udziału w testach w Jerez za kierownicą BMW M4 DTM. Już teraz ogromnie się cieszę na testy i możliwość poznania samochodu wyścigowego DTM z silnikiem turbo. Z powodzeniem mogę sobie wyobrazić przyszłość w DTM. Szukam nowego wyzwania, a DTM z pewnością nim jest. Ta seria ma wyśmienitą obsadę, a standard jazdy jest niezwykle wysoki. Musimy jednak jeszcze poczekać i zobaczyć, jak sobie poradzę w teście.

Testy w Jerez de la Frontera odbędą się w dniach od 10 do 13 grudnia.

Gerhard Berger: Robert Kubica jest bardzo mile widziany u nas i chcę go zobaczyć w DTM

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News