BMW Driving Experience: Przetestuj moc "M-ki" i wyczynowego Michelina

BMW Driving Experience: Przetestuj moc "M-ki" i wyczynowego Michelina

Podaj dalej

Programy szkoleniowe za kierownicami najmocniejszych samochodów na torach wyścigowych są coraz popularniejszą atrakcją w naszym kraju. W tym roku, podobnie jak w poprzednich, zainteresowani uczestnicy będą mogli skorzystać z usług jednej z najstarszych szkół tego typu – BMW Driving Experience.

Doskonalenie techniki jazdy odbywa się w kilku lokalizacjach w naszym kraju począwszy od marca. Uczestnicy będą mogli dosiąść także najmocniejszych modeli BMW M obutych w sportowe ogumienie Michelin.

Stałe podnoszenie umiejętności jazdy jest podstawą bezpieczeństwa na drogach. BMW Group od ponad 40 lat edukuje kierowców na całym świecie przekazując im wiedzę i praktyczne wskazówki, jak prowadzić lepiej w każdych warunkach. Od marca szkolenia BMW Driving Experience będą odbywają się także w Polsce.

Gdzie, co i jak?

Kierowcy mogą wybrać spośród trzech rodzajów kursów realizowanych w różnych lokalizacjach, dostępnych przez cały rok. BMW Driving Experience zaoferuje również specjalne treningi dedykowane właścicielom flot pojazdów, dla których wysokie umiejętności prowadzenia samochodów mają kluczowe znaczenie.

Jednodniowy trening BMW Safety Driving Experience ukierunkowany jest na doskonalenie techniki jazdy. Ta z kolei ma pozwolić na zwiększenie bezpieczeństwa podczas codziennego poruszania się po publicznych drogach. Celem uniwersalnych szkoleń będzie podniesienie poziomu umiejętności przydatnych każdemu kierowcy, takich jak np. hamowanie awaryjne czy kontrola podsterowności. BMW Safety Driving Experience odbędą się na torach w Bednarach i Modlinie z wykorzystaniem wszystkich modeli z gamy BMW. Od samochodów miejskich po limuzyny.

Dla miłośników adrenaliny i ekstremalnych emocji z jazdy przewidziano dwa poziomy treningów na modelach BMW M – najmocniejszych w stajni marki. Jednodniowe szkolenie BMW M Intensive Training oraz dwudniowe BMW M Perfection Training odbędą się na jednym z najlepszych i najnowocześniejszych obiektów w Polsce – Silesia Ring. Program obejmuje m.in. naukę drifitu, manewry przy dużych prędkościach czy elementy jazdy torowej.

Jednocześnie jest to okazja do zrozumienia jak pracują wydajne, sportowe opony, np. Michelin Pilot Sport Cup 2. Dobre ogumienie to jeden z kluczowych czynników, wpływających na osiągane rezultaty. Dlatego też zaopatrzeniem na BMW Driving Experience zajmuje się lider w swojej branży, producent opon Michelin.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News