Basz i Postiglione odnoszą pierwsze zwycięstwo w sezonie!

Karol Basz i Vito Postiglione w niedziele nie stracili ani odrobiny ze swojego tempa, które prezentowali przez cały weekend Lamborghini Super Trofeo Europe na torze Monza. Polsko-włoska załoga startowała z drugie pola zamieniając je na zwycięstwo w finałowym wyścigu weekendu!

Basz i Postiglione odnoszą pierwsze zwycięstwo w sezonie!
Podaj dalej

Dziś rano to Basz rozpoczynał wyścigu startując z drugiego pola, które wywalczył w kwalifikacjach. Po starcie udało mu się bez problemów utrzymać na drugim miejscu i gonić prowadzącego Dennisa Linda, cały czas czyhając na jego błąd. Ten co prawda nie nadszedł, zwłaszcza że tuż przed zmianą kierowców na torze pojawił się samochód bezpieczeństwa, który przyblokował rywalizację. Sędziowie zdecydowali się także na przesunięcie obowiązkowej zmiany, jednak załoga Imperiale była w ten weekend zbyt szybka, aby cokolwiek mogło wpłynąć na wynik zawodów.

Gdy samochód bezpieczeństwa zjechał do alei serwisowej kierowcy przejechali jedno okrążenie na ostro, po czym otwarto okno zmian zmian. Basz jako pierwszy odwiedził swoich mechaników i przekazał samochód Vito, który przejechał okrążenie na zupełnie pustym torze i  bez problemów objął prowadzenie, kiedy wszyscy zakończyli obowiązkową zmianę kierowców. Później Włoch narzucił takie tempo, że przed końcem wyścigu miał prawie 20 sekund przewagi nad drugim zawodnikiem.


– To był świetny weekend i wymarzony debiut. Ta wczorajsza usterka pozostawia pewien niedosyt, jednak wracamy ze zwycięstwem i wiemy, że możemy wywalczyć ich znacznie więcej. Dzisiaj realizowaliśmy taktykę zespołu – ja miałem utrzymać drugie miejsce do zmiany kierowców. To się udało, potem zjechaliśmy w idealnym momencie na zmianę i Vito mógł wykorzystać swoje miażdżące tempo bez problemów dowożąc zwycięstwo do mety. Jestem zachwycony i mam nadzieję, że będziemy równie szybcy podczas kolejnych rund – powiedział Karol Basz po weekendzie na Monzy.

Tagi: Lamborghini, Super Trofeo, Olimp Sport Nutrition, OLIMP Racing

 

Przeczytaj również