Basz i Paziewski wystartują do sobotniego wyścigu na Zandvoort z 3. pola

Basz i Paziewski wystartują do sobotniego wyścigu na Zandvoort z 3. pola

35 interakcji

Podaj dalej

Dzisiejsze popołudnie na torze Zandvoort upłynęło pod znakiem kwalifikacji do wyścigów Lamborghini Supertrofeo Europe.

Pierwszy wyścig trzeciej rundy monomarkowego pucharu zaplanowano na sobotę na godzinę 16:05. Najszybszy polski duet Karol Basz/Bartosz Paziewski wystartuje do niego z trzeciego pola startowego.

Piątkowe treningi upłynęły w deszczowych warunkach, o czym opowiedział Bartosz Paziewski. – Po raz pierwszy dziś miałem okazje jechać Lambo na tak mokrym torze. Nowe doświadczenie, wymagające dużej koncentracji oraz ostrożności. Cały czas pracujemy żeby przyspieszyć i dostosować się do panujących warunków. Ostatnio było za gorąco, tym razem za mokro – podsumował piątkowe zajęcia Paziewski.

Z pole position do dzisiejszej rywalizacji wystartuje Danny Kroes, a tuż za nim uplasował się zespołowy kolega Polaków z teamu Imperiale Racing – Kikko Galbiati.

Drugi wyścig weekendu Lamborghini Supertrofeo zaplanowano na niedzielny poranek. O 10:00 z pole position wystartuje Vito Postiglione, ustawiając swojego Huracana przed Alberto Di Folco, Stuartem Middletonem i Haraldem Schegelmilchem.

Bartosz Paziewski po nieco zakłóconym ze względu na warunki atmosferyczne programie treningowym zajął dość odległe 6. miejsce w generalce i 5. w klasie Pro. Na szczęście wyścig rządzi się swoimi prawami, co niejednokrotnie udowadniał nam już polski duet.

Welcome 🙋🏼‍♂️to Zandvoort🇳🇱 on 3rd round of @lamborghiniscFree Practice🔛 Time Table for this weekend:👇🏼FridayFP1 11:40FP2 16:20SaturdayQualifying 11:30Race 1 16:05SundayRace 2 10:05@olimp_sport_nutrition @imperialeracing @rallyshop.pl @lucky_design_official @triton_racing

Gepostet von Karol Basz am Freitag, 12. Juli 2019

Wyścig transmitowany będzie za pośrednictwem portalu YouTube.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News