Basz i Paziewski wystartują do sobotniego wyścigu na Zandvoort z 3. pola

Basz i Paziewski wystartują do sobotniego wyścigu na Zandvoort z 3. pola

35 interakcji
WhatsApp Image 2019-07-12 at 18.57.16

Podaj dalej

Dzisiejsze popołudnie na torze Zandvoort upłynęło pod znakiem kwalifikacji do wyścigów Lamborghini Supertrofeo Europe.

Pierwszy wyścig trzeciej rundy monomarkowego pucharu zaplanowano na sobotę na godzinę 16:05. Najszybszy polski duet Karol Basz/Bartosz Paziewski wystartuje do niego z trzeciego pola startowego.

Piątkowe treningi upłynęły w deszczowych warunkach, o czym opowiedział Bartosz Paziewski. – Po raz pierwszy dziś miałem okazje jechać Lambo na tak mokrym torze. Nowe doświadczenie, wymagające dużej koncentracji oraz ostrożności. Cały czas pracujemy żeby przyspieszyć i dostosować się do panujących warunków. Ostatnio było za gorąco, tym razem za mokro – podsumował piątkowe zajęcia Paziewski.

Z pole position do dzisiejszej rywalizacji wystartuje Danny Kroes, a tuż za nim uplasował się zespołowy kolega Polaków z teamu Imperiale Racing – Kikko Galbiati.

Drugi wyścig weekendu Lamborghini Supertrofeo zaplanowano na niedzielny poranek. O 10:00 z pole position wystartuje Vito Postiglione, ustawiając swojego Huracana przed Alberto Di Folco, Stuartem Middletonem i Haraldem Schegelmilchem.

Bartosz Paziewski po nieco zakłóconym ze względu na warunki atmosferyczne programie treningowym zajął dość odległe 6. miejsce w generalce i 5. w klasie Pro. Na szczęście wyścig rządzi się swoimi prawami, co niejednokrotnie udowadniał nam już polski duet.

Welcome 🙋🏼‍♂️to Zandvoort🇳🇱 on 3rd round of @lamborghiniscFree Practice🔛 Time Table for this weekend:👇🏼FridayFP1 11:40FP2 16:20SaturdayQualifying 11:30Race 1 16:05SundayRace 2 10:05@olimp_sport_nutrition @imperialeracing @rallyshop.pl @lucky_design_official @triton_racing

Gepostet von Karol Basz am Freitag, 12. Juli 2019

Wyścig transmitowany będzie za pośrednictwem portalu YouTube.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News