Bartosz Paziewski zadowolony z równego tempa na Spa-Francorchamps

Bartosz Paziewski zadowolony z równego tempa na Spa-Francorchamps

7 interakcji
Bartosz Paziewski zadowolony z równego tempa na Spa-Francorchamps

Podaj dalej

Po wymagającym weekendzie Lamborghini Super Trofeo Europe, rywalizujący w Pro Cup Bartosz Paziewski przyznaje, że dostrzega postępy w swojej jeździe na wymagającym Circuit de Spa-Francorchamps.

Zmiennik Karola Basza podczas obu wyścigów prezentował stabilne tempo, którym utrzymywał się tuż za najszybszymi kierowcami. To właśnie powtarzalność szybkich kółek najbardziej cieszy 17-latka, ponieważ to jest klucz do sukcesu w wyścigach.

Bartosz Paziewski: Wyścigi były bardzo ciężkie, a stawka bardzo mocna. Cieszę się, że miałem przede wszystkim dobre, równe tempo. Nasz samochód był świetnie przygotowany, ale czołowi zawodnicy znaleźli lepsze tempo. Chcemy z Karolem przygotować się jak najlepiej do kolejnej rundy. Wiem, że możemy być jeszcze szybsi.

Na Spa-Francorchamps Karol Basz i Bartosz Paziewski zajęli drugie miejsce w wyścigu nr 1 oraz piąte w kolejnym. Kolejny weekend wyścigowy zaplanowano w dniach 31 sierpnia – 1 września na niemieckim torze Nurburgring. Polski duet będzie walczył o powrót do czołowej trójki klasy Pro Cup.

Lamborghini Super Trofeo Europe 2019 po 4 rundach – czołówka Pro Cup

Poz. Kierowca Pkt
1. Siergiej Afanasjew (RU)
Danny Kroes (NL)
98
2. Vito Postiglione (I)
Kikko Galbiati (I)
85
3. Jack Bartholomew (GB)
Stuart Middleton (GB)
80
4. Bartosz Paziewski (PL)
Karol Basz (PL)
79

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News