Karol Basz i Bartosz Paziewski rozpoczęli ściganie na Spa od podium

Karol Basz i Bartosz Paziewski rozpoczęli ściganie na Spa od podium

33 interakcje
Karol Basz i Bartosz Paziewski rozpoczęli ściganie na Spa od podium

Podaj dalej

Jack Bartholomew i Stuart Middleton wygrali pierwszy wyścig 4. rundy Lamborghini Super Trofeo Europe na Spa-Francorchamps.

Dublet dla Bonaldi Motorsport zapewnili Dany Kroes i Siergiej Afanasjew. Najniższy stopień podium wywalczyli Karol Basz i Bartosz Paziewski, który przejmował Huracana od lidera wyścigu.

W klasie Am wygraną zgarnęli Jake Rattenbury i Mikko Eskelinen. Drugi był Robert Zwinger z GT3 Poland. Rzeszowski zespół obsadził także drugie (Grzegorz Moczulski/Andrzej Lewandowski) i trzecie miejsce (Luca Demarchi/JM Littman) w klasie Pro-Am, którą wygrali Szota Abchazawa i Julien Falchero.

Przebieg wyścigu

Podczas lotnego startu ruszający z pole position Vito Postiglione nie był w stanie przyspieszyć z pełną mocą. Jego Huracan Super Trofeo Evo doznał awarii i w końcu odpadł. Prowadzenie przejął drugi z kierowców Imperiale Racing Karol Basz. Grupę pościgową za Polakiem stanowili głównie Danny Kroes i Josef Zaruba. Holender zbliżył się do krakowianina nawet na 0,3 sekundy, ale były kartingowy mistrz świata utrzymał go za sobą do otwarcia okienka na wykonanie obowiązkowego pit-stopu.

Pierwsza trójka zjechała do alei jednocześnie po 29 minutach. Siergiej Afanasjew i Jakub Knoll zaskoczyli Bartosza Paziewskiego i opuścili pit-lane tuż przed nim. Całe trio na prostej Kemmel zaskoczył Stuart Middleton, który przebił się z P4 na P1 na wejściu w szykanę Les Combes. Bartosz Paziewski zdołał powrócić do czołowej trojki, wyprzedzając Jakuba Knolla w zakręcie nr 13. Na 7 minut przed końcem Czecha wyprzedzili także Samuel Sladecka i Alberto di Folco. Ten drugi w końcówce przebił się na P4.

W międzyczasie odstępy między kierowcami zaczęły robić się większe. Sturat Middleton niezagrożony dowiózł zwycięstwo do mety, za którym metę przecięli Siergiej Afanasjew i Bartosz Paziewski. Brytyjczycy objęli prowadzenie w europejskiej edycji pucharu.

Lamborghini Super Troeo Europe 2019, Spa-Francorchamps – 1. wyścig

Lamborghini Super Trofeo Europe 2019 po 1. wyścigu 4. rundy – czołówka Pro Cup

Poz. Kierowca Pkt
1. Siergiej Afanasjew (RU)
Danny Kroes (NL)
83
2. Vito Postiglione (I)
Kikko Galbiati (I)
73
=. Bartosz Paziewski (PL)
Karol Basz (PL)
73
4. Jack Bartholomew (GB)
Stuart Middleton (GB)
72

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News