Basz dobrze przygotowany. Paziewski szybko pojmuje Lamborghini

Basz dobrze przygotowany. Paziewski szybko pojmuje Lamborghini

14 interakcji
WhatsApp Image 2019-05-10 at 12.33.53

Podaj dalej

Karol Basz dzielący samochód z Bartoszem Paziewskim ponownie znalazł się w ścisłej czołówce w drugiej sesji treningowej Lamborghini Super Trofeo Europe na Silverstone. Tym razem najlepszy czas wykręcił drugi duet Imperiale Racing, Kikko Galbiati i były zmiennik Basza, Vito Postiglione.

Lepszy czas od najszybszego z Polaków oprócz Galbiatiego wykręcili tylko Alberto Di Folco oraz Jakub Knoll. Czołową piątkę klasy Pro skompletował Siergiej Afanasjew, który do 0,397 sekundy do Basza. Jego zmiennik, Bartosz Paziewski znów podkręcił tempo, korzystając z cennych rad partnera z ekipy.

Bartosz Paziewski: Z okrążenia na okrążenie czuję się coraz lepiej w samochodzie. Staram się czerpać jak najwięcej wiedzy od zespołu i Karola, który przekazuje mi bardzo dużo cennych informacji. On jeździ bardzo szybko. Ja nie odstaję aż tak dużo, ale jest nad czym popracować. Jutro będziemy silniejsi!

Lamborghini Huracan z nr 21 – obsługiwany przez GT3 Poland – ponownie zameldował się w czołowej trójce AM. Autorem czasu był Grzegorz Moczulski. Robert Zinger tym razeł wykręcił piąty rezultat w AM.

Najlepsze czasy 2. treningu

1. Kikko Galbiati/Vito Postiglione 2:01,990
2. Davide Venditti/Alberto Di Folco
2:01,868
3. Josef Záruba/Jakub Knoll
2:02,277
4. Bartosz Paziewski/Karol Basz 2:02,398
5. Danny Kroes/Siergiej Afanasjew 2:02,795

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News