Baja Szczecinek. Pięciu kandydatów do tytułu na starcie

Po udanej rywalizacji w Szczecinie zawodnicy cross-country zawitają dziś do Szczecinka, gdzie na okolicznych poligonach w Czarnem i Okonku odbędzie się kolejna runda Rajdowych Mistrzostw i Pucharu Polski Samochodów Terenowych, a zarazem czwarta runda Dacia Duster Elf Cup 2019.

Baja Szczecinek. Pięciu kandydatów do tytułu na starcie
Podaj dalej

Na liście zgłoszeń widnieją 24 załogi w mistrzostwach Polski oraz 17 w pucharze Polski, z czego 6 par to uczestnicy Dacia Duster Elf Cup 2019. Rywalizacja w Dacia Duster Elf Cup 2019 staje się coraz bardziej zaawansowana, bo jest to już czwarta z sześciu zaplanowanych rund cyklu. Pomimo ukształtowania się czołówki, aż pięć załóg wciąż ma realne szanse na zwycięstwo w klasyfikacji rocznej.

Cztery pierwsze ekipy dzieli jedynie sześć punktów – czyli tyle, ile można zdobyć za szóste miejsce w klasyfikacji generalnej. Jak pokazały statystyki ORLEN Baja Poland, gdzie wszystkie załogi zameldowały się na mecie, tu także bardzo wiele będzie zależało od samych zawodników.

Krzysztof Hołowczyc, ambasador Dacia Duster Elf Cup: – Za nami półmetek zmagań w Dacia Duster Elf Cup 2019. Wykrystalizowała się czołówka zawodów i zapewne ci zawodnicy rywalizować będą o główne trofea sezonu. Mam na myśli Tadeusza Rzeżuchowskiego, Pascala Brodnickiego, Michała Cebulę, Macieja Grabowskiego i Wojciecha Musiała. Widać z tego, że kandydatów do zwycięstwa jest sporo i to bardzo cieszy, bo stawka jest wyrównana. Każdą tegoroczną rundę DDEC wygrała inna załoga, co świadczy o zaciętej rywalizacji, ale też o wyrównanych osiągach aut, co w pucharze markowym jest rzeczą zasadniczej wagi. Sam z dużym zaciekawieniem oczekuję wyników, bo każdy ma szansę na wygraną.

Pierwsi zawodnicy RPPST wyjadą na trasę dzisiaj o godzinie 16 i dwukrotnie pokonają próbę Okonek. W sobotę od godziny 10 rywalizacja będzie się toczyć na poligonie w Czarnem.

Lista zgłoszeń Dacia Duster Elf Cup 2019/Baja Szczecinek:

159. Tadeusz Rzeżuchowski/Wojciech Jermakow
160. Pascal Brodnicki/Ernest Górecki
161. Wojciech Musiał/ Daniel Siatkowski
162. Maciej Grabowski/Adam Binięda
163. Michał Cebula/Filip Chilarzewski
167. Ewa Soroczyńska/ Roman Kiciński

Punktacja po III rundzie Dacia Duster Elf Cup 2019:

1. Rzeżuchowski/Jermakow 38
2. Brodnicki 36
3. Cebula 33
4. Grabowski/Binięda 32
5. Zając 22

Przeczytaj również