Baja Poland: Przygoński o krok od sięgnięcia po Puchar Świata

Już w najbliższy weekend zawody z cyklu Pucharu Świata FIA w Rajdach Cross-Country zawitają do Szczecina, który będzie gospodarzem kolejnej edycji Baja Poland. Do końca sezonu zostały trzy rundy, a na fotelu lidera zasiada niezmiennie Kuba Przygoński.

Baja Poland: Przygoński o krok od sięgnięcia po Puchar Świata
Podaj dalej

Na starcie imprezy z bazą w Szczecinie kibice będą mogli zobaczyć we wszystkich rajdowych seriach aż 190 zawodników w 113 pojazdach. Stawkę otwiera reprezentant ORLEN Team – Kuba Przygoński, który jest już o krok od przypieczętowania mistrzowskiego tytułu.

Na liście zgłoszeń oprócz Przygońskiego znajdziemy nazwiska całej czołówki tegorocznego Pucharu Świata FIA, w tym Martina Prokopa i Władimira Wasiliewa. Choć Przygoński ma matematyczne szanse, aby sięgnąć po tytuł już w ten weekend, zachowuje chłodną głowę i skupia się na swoim zadaniu.

Kuba Przygoński: Aby sięgnąć po tytuł już w Szczecinie, Wasiliew i Prokop musieliby właściwie nie dojechać w ogóle do mety. Dlatego postaram się pojechać jak najlepszy rajd, a później czeka nas występ w Maroku, gdzie jeśli wszystko poukłada się po naszej myśli, powinniśmy zapewnić sobie tytuł.

A może jednak Hołek?

Tytuł mistrza świata na swoim koncie ma już Krzysztof Hołowczyc, który po raz kolejny zdecydował się na gościnny start w swoim „domowym rajdzie”. To właśnie w Hołku lider tegorocznego cyklu upatruje głównego rywala do walki o zwycięstwo.

Na starcie nie zabraknie również innych interesujących załóg – z numerem 327 podróżować będą Dirk von Zitzewitz (zwycięzca Rajdu Dakar 2009 jako pilot), a na prawym fotelu zasiądzie Ola Floene (prawie 100 startów w WRC) wspólnie z Andreasem Mikkelsenem.

Podobnie jak w ubiegłym roku, baza rajdu oraz park serwisowy będą zlokalizowane na wyspie Łasztownia, znajdującej się w centrum Szczecina. Także i w tym miejscu zaplanowano ceremonię rozpoczęcia rajdu, podczas której kibice będą mogli zobaczyć wszystkie załogi ruszające do rywalizacji. Zanim jednak zawodnicy wjadą na rampę startową, sprawdzą siebie i swoje maszyny na odcinku testowym (9:00 -13:00) na północnym zachodzie miasta, w okolicach ulicy Szafera.

Przeczytaj również