Baja Europe: Molgo i Jandrowicz na prowadzeniu. Mocny atak NAC Rally Team na drugim oesie

Baja Europe: Molgo i Jandrowicz na prowadzeniu. Mocny atak NAC Rally Team na drugim oesie

3 interakcje
70488953_2372201376148596_8477838445245366272_o

Podaj dalej

Paweł Molgo i Janusz Jandrowicz w Fordzie F-150 są liderami Rajdu Baja Europe w kategorii samochodów po pierwszym dniu rywalizacji. Załoga NAC Rally Team przypuściła piękny atak na drugim przejeździe oesu Żagań.

Baja Europe jest ostatnią tegoroczną rudną Rajdowych Mistrzostw Polski Samochodów Terenowych. Dzisiaj zawodnicy mierzą się na poligonie wojskowym w Żaganiu. Trasa w większości składała się z długich odcinków prostych i zakrętów 90 stopni, ale nie wybaczała żadnych błędów.

Na pierwszym przejeździe oesu Żagań najlepiej poradził sobie duet Zdenek Porizek i Pavel Vaculik w Fordzie F-150. Drugą pozycję zajął duet Mariusz Wiatr i Łukasz Łaskawiec, zaś trzeci byli Paweł Molgo i Janusz Jandrowicz.

Po serwisie zawodnicy wznowili rywalizację i tym razem to Molgo i Jandrowicz wykręcili zdecydowanie najlepszy czas. Duet NAC Rally Team pokonał Porizka i Vaculika o 2 minuty i 34 sekundy, trzecią pozycję zajęła załoga Wiatr/Łaskawiec.

Co oznaczają takie wyniki dla klasyfikacji generalnej Baja Europe wśród samochodów? Molgo wyprzedza w tym momencie Porizka o 55 sekund, z kolei trzeci Wiatr traci już do lidera 3 minuty i 5 sekund. Warto dodać, że wszyscy trzej kierowcy są przedstawicielami klasy T1.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News