Baja España: Tylko Wasiliew przed Przygońskim. Domżała tuż za podium

Baja España: Tylko Wasiliew przed Przygońskim. Domżała tuż za podium

10 interakcji
Baja España: Tylko Wasiliew przed Przygońskim. Domżała tuż za podium

Podaj dalej

Władimir Wasiliew i Konstantin Żilcow (Toyota Hilux) wygrali samochodową rywalizację w Baja España Aragón, siódmej rundzie Pucharu Świata FIA w Rajdach Terenowych.

Liderzy po sobocie, Martin Prokop i Jan Tománek (Ford F-150 Evo) stracili dziś ponad 5 minut i spadli na najniższy stopień podium. Mimo ponad 3-minutowej straty do zwycięzcy odcinka, Władimir Wasiliew i Konstantin Żilcow wygrali rajd o 52 sekundy z załogą Orlen Team, Kubą Przygońskim i Tomem Colsoulem (Mini John Cooper Works Rally). Czwarte miejsce przypadło Aronowi Domżale i Maciejowi Martonowi (Toyota Hilux).

Ostatni odcinek rajdu wygrali nieoczekiwanie Rodrigo Gutiérrez i Joan Rubí. Hiszpańska załoga Volkswagena Amaroka zapobiegła polskiemu dubletowi na 127,45-kilometrowym oesie Barrachina – Alfambra. Drudzy na próbie Przygoński i Colsoul byli wolniejsi o dwie sekundy. Oesowe podium skompletowali Aron Domżała i Maciej Marton.

Kuba Przygoński: Ostatni odcinek chcieliśmy pojechać jak najszybciej, atakując od początku. Udało się, wskoczyliśmy na drugie miejsce, choć panowały trudne, nieprzewidywalne warunki. Padał deszcz, w niektórych miejscach było bardzo ślisko, trzeba było być bardzo czujnym. Dwa razy wypadliśmy z trasy, zeskoczyliśmy z wysokiej półki, ale na szczęście nic się nie stało i mogliśmy walczyć dalej. Cieszymy się, że nawet w takich warunkach jesteśmy w stanie nadrabiać wcześniejsze straty.

Baja España Aragón 2018 – samochody (czołówka)

Poz. Załoga
Samochód
Czas
1 Władimir Wasiliew/Konstantin Żilcow
Toyota Hilux
6:37:50
2 Kuba Przygoński/Tom Colsoul
Mini John Cooper Works Rally
+52
3 Martin Prokop/Jan Tománek
Ford F-150 Evo
+1:22
4 Aron Domżała/Maciej Marton
Toyota Hilux
+9:12
5 Ricardo Porém/Nuno da Silva
Ford Ranger
+12:16
6 Erik van Loon/Wouter Rosegaar
Toyota Hilux
+26:37
7 Fernando Álvarez/Juan Monasterolo
Volkswagen Amarok
+35:43
8 Alejandro Martins/José Marques
Toyota Hilux
+37:00
9 Laurent Poletti/Cyril Debet
MMP Rally Raid
+40:16
10 Gerard Subirats/Daniel Cámara
Toyota Hilux
+45:31

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News