Autopilot Tesli błyskawicznie zapobiega kolizji. Reakcja, która uratowała życie kierującego

Autopilot Tesli błyskawicznie zapobiega kolizji. Reakcja, która uratowała życie kierującego

Podaj dalej

Według wielu ekspertów ludzie nigdy nie będą zdolni do tak szybkiego reagowania, jak autopilot Tesli. Na potwierdzenie takiej tezy jeden z internautów opublikował filmik, na którym o mały włos doszłoby do potężnego wypadku.

Sam wstawiający materiał nazwał go „Tesla Model 3 uratowała mi życie, autopilot przewidział wypadek”. Na materiale widzimy, jak samochód zbliża się do skrzyżowania, chce skręcić w lewo, ma zielone światło, rusza i nagle gwałtownie się zatrzymuje aby zapobiec wypadkowi.

Co jakiś czas do sieci trafiają nagrania, na których autopilot Tesli nie działa tak, jak należy. Nadal jednak eksperci podkreślają, że nie ma wątpliwości co do tego, że ta technologia uratuje więcej osób, niż skrzywdzi. Wszyscy są natomiast świadomi tego, że będą pojawiały się błędy.

National Highway Traffic Safety Administration cały czas wyszukuje wypadków spowodowanych przez autopilota Tesli. Jeśli organizacja znajdzie wyraźny błąd, pomoże to w usunięciu usterki przez Teslę w przyszłości.

W odniesieniu do filmiku czytamy, że kiedy używa się autopilota poprawnie, ten zawsze odpowiednio działa. Internauci chwalą system, który zobaczył nadjeżdżający samochód i się zatrzymał. Pytanie, gdzie w tym momencie był kierowca i czym był zajęty, skoro nie miał czasu na to, aby popatrzeć w lewo przed wjazdem na skrzyżowanie?

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News