Auto zostało kompletnie zniszczone. Winny kosmetyk

Auto zostało kompletnie zniszczone. Winny kosmetyk

Auto zostało kompletnie zniszczone. Winny kosmetyk

Podaj dalej

Wnętrze samochodu działa jak szklarnia. Temperatura w kabinie auta zaparkowanego w nasłonecznionym miejscu w ciągu kilkudziesięciu minut może osiągnąć wartości śmiertelnie niebezpieczne dla pasażerów.

W umiarkowanie ciepły dzień w kabinie zaparkowanego auta temperatura może łatwo zbliżyć się do 50 stopni, a podczas prawdziwych upałów przekraczających 30 stopni, może to być nawet blisko 70 stopni.

Szczególnie narażone na uszkodzenia z powodu upału są nawigacje i telefony komórkowe pozostawione za szybą. Warto również czytać opisy na opakowaniach kosmetyków. Pewna 19-latka zapomniała zabrać z samochodu butelkę suchego szamponu. Kosmetyk wybuchł, kompletnie demolując auto.

Kobieta zostawiła butelkę szamponu w schowku auta i zamknęła pokrywę. To jednak nie wystarczyło, kosmetyk eksplodował pozostawiając ogromnie zniszczenia.

ITD zatrzymała 30-letnią ciężarówkę, która powinna stać w muzeum

Środek pojazdu wyglądał tak, jakby w kabinie ktoś zdetonował bombę. Wybuch wyrwał pokrywę schowka z zawiasów, ta wystrzeliła przez szyberdach auta i wzbiła się na tyle wysoko, że wylądowała ponad 15 metrów dalej. Całe szczęście, że w środku nie było pasażerów.

 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News