Audi SQ7 z silnikiem V8 Diesel po kuracji ABT produkuje 970 Nm momentu obrotowego

Audi SQ7 z silnikiem V8 Diesel po kuracji ABT produkuje 970 Nm momentu obrotowego

audi-sq7-by-abt

Podaj dalej

ABT, niemiecka firma zajmująca się tuningiem słynna jest z nadawania modelom grupy VAG większej mocy i nowego wyglądu. Odświeżenia tym razem doczekał się model Audi SQ7. 

Naszym oczom ukazuje się dość skromny pakiet zwiększający moc i moment obrotowy, a jednocześnie pozwalający właścicielom na czerpanie radości z nieco bardziej rasowego wyglądu. 

Najważniejsza aktualizacja ABT do SQ7 z silnikiem Diesla odbywa się pod maską. Własna jednostka sterująca silnikiem od niemieckiego tunera zamienia 435 konnego diesla V8 w jednostkę produkującą aż 510 KM. 

Wzrost widać również w momencie obrotowym, który z już oszałamiających wartości 900 Nm został podniesiony do 970 Nm. ABT nie mówi, w jaki sposób zwiększona moc wyjściowa wpływa na wydajność. Ale powinna wystarczyć, aby poczuć ją podczas uderzania w pedał gazu. 

Oprócz zwiększonej mocy pod maską, ABT oferuje również dopasowane alufelgi w trzech różnych wariantach. Koło Sport GT jest dostępne w błyszczącym lub matowym kolorze czarnym, felga HR Aero występuje natomiast w ciemnej dymionej barwie. ABT będzie także oferować kilka elementów wewnętrznych, takich jak nasadka wyłącznika start-stop od ABT z podświetlanym logo lub oświetlenie drzwi wejściowych ABT. 

Audi SQ7 nie jest niezdarne jak na napędzanego Dieslem SUV-a. Moment obrotowy jest ogromny, a prosty zabieg ABT pozwala na jeszcze lepszą wydajność. Unikalne koła nadają SUV-owi stylowy wygląd, a szeroki bodykit, który wkrótce będzie dostępny, powinien jeszcze bardziej poprawić wygląd SQ7.

 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News