Audi Sport szykuje 6 nowych modeli i chce dogonić BMW M i Mercedesa AMG

Audi Sport szykuje 6 nowych modeli i chce dogonić BMW M i Mercedesa AMG

teaser-for-six-new-audi-sport-rs-cars-debuting-in-2019_100710755_h

Podaj dalej

W nadchodzących miesiącach wszyscy w Audi Sport będą mieli ręce pełne roboty. Oficjalny zespół ds. sportów motorowych i wyczynowych samochodów drogowych z czterema pierścieniami na masce wprowadza na rynek nowe modele aby dogonić BMW M i Mercedesa AMG.

Obrazek wypuszczony w tym tygodniu do sieci przez Audi Sport zapowiada sześć nowych modeli. Wszystkie z nich mają być dostępne jeszcze przed końcem roku 2019.

Z zapowiedzi opublikowanej przez Audi nie dowiadujemy się zbyt wielu detali. Jednak możemy z pewnością dopasować konkretne modele do zdjęć szpiegowskich. I tak najprawdopodobniej patrząc od lewej do prawej oglądamy: RS 6 Avant, RS 7 Sportback, RS Q3, RS Q3 Sportback, RS 4 Avant i RS Q8.

RS6 Avant, RS7 Sportback i RS Q3 są przeprojektowanymi wersjami poprzednich modeli. Natomiast RS 4 to zaktualizowana wersja obecnego modelu, który jest w sprzedaży już od 2017 roku. RS Q3 Sportback i RS Q8 to całkowicie nowe samochody w gamie Audi Sport.

Według nieoficjalnych źródeł pod maskę RS 7 Sportback i RS Q8 trafią 4-litrowe, podwójnie doładowane jednostki V8. Ich moc powinna być bliska 600 koni mechanicznych. RS Q3 najprawdopodobniej będzie napędzane za pomocą tego samego motoru, który wybrzmiewał już pod maską RS 3. Mowa tu o  2,5-litrowej rzędowej „5” o mocy 400 koni.

Minuta „ciszy” dla motoryzacji. Unia Europejska chce uciąć jaja sportowym samochodom

Większość z tych samochodów powinna zadebiutować już podczas sierpniowego Frankfurt International Motor Show.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News