Audi R8 Cup: Paziewski pokonuje zawodniczkę DTM i lidera cyklu

Audi R8 Cup: Paziewski pokonuje zawodniczkę DTM i lidera cyklu

Audi R8 Cup: Paziewski pokonuje zawodniczkę DTM i lidera cyklu

Podaj dalej

Sobotnie kwalifikacje Audi Sport Seyffarth R8 LMS Cup na torze Misano dość nieoczekiwanie padły łupem świetnie dysponowanego Bartosza Paziewskiego. Młodziutki Polak zostawił za sobą bardziej doświadczonych Rahel Frey i Krisa Heidorna.

W pierwszych minutach sesji kwalifikacyjnej nad Adriatykiem walka na czas toczyła się między Paziewskim a Heidornem, podczas gdy jedna z faworytek do sięgnięcia po najlepszy rezultat spokojnie przyglądała się zawodom z alei serwisowej.

Po upływie 10 z regulaminowych 30 minut na czele tabeli widniało nazwisko Paziewskiego, a do gry włączyła się szwajcarska zawodniczka znana z występów w cyklu DTM. Frey była bardzo blisko, jednak ostatecznie uległa Paziewskiemu o 0,070 sekundy.

Kris Heidorn nie krył rozczarowania po kwalifikacjach – lider klasyfikacji generalnej w tym roku nie startował z pozycji niższej, niż druga, a po wczorajszych dwóch sesjach treningowych wydawało się, że Niemiec nie będzie miał problemów z kontynuowaniem swojej świetnej passy.

Na czwartym miejscu uplasowała się Vivien Keszthelyi, a jej strata do najszybszego Paziewskiego wyniosła zaledwie 0,6 sekundy. Czołową piątkę uzupełnił Mike Hesse, wyprzedzając Robina Rogalskiego.

Szczecinianin po wczorajszych kłopotach z lewą tylną oponą zdołał znaleźć dodatkowe ułamki sekund, dzięki czemu jego strata do Paziewskiego nie przekroczyła 1 sekundy.

Tuż za zawodnikiem jeżdżącym z numerem 77. kwalifikacje zakończył Jędrzej Szcześniak. Reprezentant zespołu Daftracing był wolniejszy od swojego młodszego kolegi o 0,3 sekundy, jednak jak sam przyznał, wciąż uczy się nowego dla siebie samochodu.

Czwarty rząd za warszawianinem uzupełnił Patrick Schneider, syn 5-krotnego triumfatora cyklu DTM, a czołowa dziesiątka została zamknięta przez debiutującego w Audi Sport Seyffarth R8 LMS Cup Fabio Citignellę i Guido Heinricha.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News