Audi R8 Cup: Kwalifikacje dla Cominiego. Szcześniak uzupełnił pierwszą piątkę

Stefano Comini sięgnął po pole position do drugiego wyścigu serii Audi Sport Seyffarth R8 LMS Cup na włoskim torze Misano. Najlepszym z Polaków był Jędrzej Szcześniak, który zajął 5. miejsce.

Kwalifikacje do drugiego wyścigu weekendu Audi Sport Seyffarth R8 LMS Cup w Misano rozpoczęły się o godzinie 11:35. Zawodnicy mieli 30 minut na wykręcenie najlepszego okrążenia. Sztuka ta najbardziej udała się Stefano Cominiemu, który z czasem 1:43,429 sięgnął po pole position.

Comini z całą pewnością chce wziąć rewanż za wczorajszą rywalizację. O ile w piątek Szwajcar zdominował treningi, wczoraj przegrał czasówkę z Leonarden Hoogenboomem, a następie nie zdołał ukończyć wyścigu, co otworzyło autostradę do zwycięstwa dla Holendra. Czy plan Cominiego na rewanż się dziś powiedzie?

Wydaje się, że to właśnie wspominana wyżej dwójka powalczy o zwycięstwo w drugim wyścigu, natomiast kwestia najniższego stopnia na podium i tak pozostaje otwarta. Trzecią pozycję w kwalifikacjach zajął Rudolf Rhyn, ale jego przewaga nad kolejnymi zawodnikami była minimalna.

W drugim rzędzie obok Rhyna ustawi się Tim Reiter, zaś w trzeciej pętli zobaczymy Jędrzeja Szcześniaka oraz Patricka Schneidera. Reprezentant zespołu Daftracing zajął wczoraj czwartą pozycję i dziś z całą pewnością będzie chciał poprawić ten wynik. Czy mu się to uda? Drugi wyścig weekendu wystartuje o godzinie 16:05.