Audi R8 Cup: Kwalifikacje dla Cominiego. Szcześniak uzupełnił pierwszą piątkę

Audi R8 Cup: Kwalifikacje dla Cominiego. Szcześniak uzupełnił pierwszą piątkę

10 interakcji

Podaj dalej

Stefano Comini sięgnął po pole position do drugiego wyścigu serii Audi Sport Seyffarth R8 LMS Cup na włoskim torze Misano. Najlepszym z Polaków był Jędrzej Szcześniak, który zajął 5. miejsce.

Kwalifikacje do drugiego wyścigu weekendu Audi Sport Seyffarth R8 LMS Cup w Misano rozpoczęły się o godzinie 11:35. Zawodnicy mieli 30 minut na wykręcenie najlepszego okrążenia. Sztuka ta najbardziej udała się Stefano Cominiemu, który z czasem 1:43,429 sięgnął po pole position.

Comini z całą pewnością chce wziąć rewanż za wczorajszą rywalizację. O ile w piątek Szwajcar zdominował treningi, wczoraj przegrał czasówkę z Leonarden Hoogenboomem, a następie nie zdołał ukończyć wyścigu, co otworzyło autostradę do zwycięstwa dla Holendra. Czy plan Cominiego na rewanż się dziś powiedzie?

Wydaje się, że to właśnie wspominana wyżej dwójka powalczy o zwycięstwo w drugim wyścigu, natomiast kwestia najniższego stopnia na podium i tak pozostaje otwarta. Trzecią pozycję w kwalifikacjach zajął Rudolf Rhyn, ale jego przewaga nad kolejnymi zawodnikami była minimalna.

W drugim rzędzie obok Rhyna ustawi się Tim Reiter, zaś w trzeciej pętli zobaczymy Jędrzeja Szcześniaka oraz Patricka Schneidera. Reprezentant zespołu Daftracing zajął wczoraj czwartą pozycję i dziś z całą pewnością będzie chciał poprawić ten wynik. Czy mu się to uda? Drugi wyścig weekendu wystartuje o godzinie 16:05.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News