Audi R8 Cup: Hoogenboom z pole position. Polacy w czołówce na Misano

Leonard Hoogenboom wykręcił najlepszy czas w trakcie sesji kwalifikacyjnej do pierwszego wyścigu weekendu Audi Sport Seyffarth R8 LMS Cup na włoskim torze Misano. Polacy uplasowali się w górnej połówce tabeli z wynikami.

Audi R8 Cup: Hoogenboom z pole position. Polacy w czołówce na Misano
Podaj dalej

Kwalifikacje Audi R8 Cup otworzyły sobotnie zajęcia na torze Misano. Zawodnicy wyjechali na tor równo o godzinie 9:05. Najbardziej zapracowanym kierowcą był Tom Spitzenberger, który przejechał aż 14 okrążeń, jednak jemu ostatecznie pozwoliło to na zajęcie dopiero 10. miejsca.

O ile podczas wczorajszych sesji treningowych dominował Szwajcar Stefano Comini, to już dzisiaj o poranku najlepszy wynik wykręcił Leonard Hoogenboom. Holender oddał swojemu rywalowi tylko pierwszy sektor, był za to lepszy w drugim i trzecim, co pozwoliło mu na pokonanie Cominiego o 0,252 s.

Zawodnicy gościnnie biorący udział w pucharze Audi rozegrali zatem kwestie pole position między sobą. Z drugiej linii do wyścigu wystartują z kolei już ci, którzy startują w pełnym sezonie Audi Sport Seyffarth R8 LMS Cup, czyli kolejno Rudolf Rhyn i Robin Rogalski.

Piąte miejsce w czasówce padło łupem Tima Reitera, zaś szóste miejsce to drugi z Polaków, czyli Jędrzej Szcześniak. Reprezentant zespołu Daftracing wykręcił czas na poziomie 1:44,625, co sprawia, że wystartuje do dzisiejszego wyścigu z trzeciej linii i ustawi się tuż za Rogalskim.

Pierwszy wyścig weekendu wystartuje o godzinie 15:15.

Przeczytaj również