Audi R8 Cup: Heidorn z kłopotami i pole position

Audi R8 Cup: Heidorn z kłopotami i pole position

Audi R8 Cup: Heidorn z kłopotami i pole position

Podaj dalej

Kris Heidorn, który po wygraniu wczorajszego wyścigu zapewnił sobie mistrzowski tytuł w tegorocznej odsłonie cyklu Audi Sport Seyffarth R8 LMS Cup, był najlepszym kierowcą dzisiejszej sesji kwalifikacyjnej decydującej o ustawieniu do startu finałowego wyścigu sezonu.

Heidorn pokonał tylko dwa szybkie okrążenia, ale to wystarczyło, by sięgnąć po pole position. Dość niespodziewanie niemiecki czempion popełnił błąd w zakręcie nr 4, uderzył w bandę i dość mocno uszkodził swoje Audi R8 LMS. W tym momencie ekipa mechaników Seyffarth Motorsport pracuje w pocie czoła, aby w pełni przygotować samochód z numerem 18 do dzisiejszego wyścigu, który startuje o godz. 16.45.

Bardzo dobrą końcówkę sezonu zalicza Robin Rogalski, który we wczorajszym wyścigu był drugi, co jest jego życiowym rezultatem. Również dzisiaj 18-latek ze Szczecina pokazał świetne tempo ulegając w kwalifikacjach jedynie Heidornowi. Czołową trójkę skompletował lokalny kierowca Patrick Schneider, który na co dzień jest na Nurburgringu instruktorem wyścigowej jazdy. Pecha miał natomiast Jędrzej Szcześniak, który po błędzie w pit lane został ukarany przesunięciem na dziewiąte pole startowe.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News