Audi R8 Cup: Heidorn wyznacza tempo w Zielonym Piekle

Za nami pierwsza sesja treningowa serii Audi Sport Seyffarth LMS Cup na słynnym niemieckim torze Nurburgring. Najlepszy czas wykręcił w niej Kris Heidorn, podium skompletowali Bartosz Paziewski i Patrick Schneider.

Audi R8 Cup: Heidorn wyznacza tempo w Zielonym Piekle
Podaj dalej

Podczas 30-minutowej sesji cała czołówka przejechała po 16 okrążeń. Najbardziej pracowitymi zawodnikami na torze byli ci, którzy ostatecznie skompletowali podium, a więc Heidorn, Paziewski i Schneider. Jedno okrążenie mniej na swoim koncie mają Mike Hesse, Fabio Citignola, Guido Heinrich a także reprezentant zespołu Daftracing, Jędrzej Szcześniak.

Najlepszy wynik sesji po raz kolejny już w tym sezonie należał do Krisa Heidorna. Lider Audi Sport Seyffarth LMS Cup zawiesił poprzeczkę na poziomie 1:44.690. Drugim najlepszym wynikiem na słynnym Nurburgringu popisał się Bartosz Paziewski, który stracił 0,8 s, z kolei trzeci Patrick Schneider był z tyłu o 1,4 s.

Na kolejnych pozycjach mieliśmy wspominanych już wcześniej Hesse, Citignolę oraz Szcześniaka. Nieco z tyłu w pierwszym treningu była Vivien Keszthelyi. Zawodniczka zajmująca czwarte miejsce w klasyfikacji sezonowej uplasowała się tym razem na odległym, 12. miejscu. Dzisiaj zawodnicy zmierzą się jeszcze w drugiej sesji kwalifikacyjnej, na poważne wyzwania czas nadejdzie jutro.

Przeczytaj również