Audi R8 Cup: Dublet Heidorna, Pieniążek najszybszy wśród Polaków

Lider klasyfikacji generalnej Audi Sport Seyffarth R8 LMS Cup – Kris Heidorn, również w drugim treningu na torze Nurburgring nie dał większych szans swoim rywalom i to właśnie jego nazwisko widniało na szczycie tabeli z wynikami po kolejnych 30 minutach rywalizacji.

Audi R8 Cup: Dublet Heidorna, Pieniążek najszybszy wśród Polaków
Podaj dalej

Czołową trójkę wypełnili w pełni kierowcy z Niemiec, którzy fantastycznie znają ten tor, na co zwracał uwagę po pierwszych treningach reprezentant Daftracing, Jędrzej Szcześniak:

Tor Nurburgring jest bardzo ciekawy, bardzo techniczny, z mnóstwem przewyższeń i uskoków, więc oprócz dobrej techniki jazdy trzeba także uważać, jak asfalt układa się pod kołami. Z pewnością będzie tu dla mnie nieco trudniej niż na wcześniejszych rundach, bowiem w stawce mamy bardzo dużo niemieckich kierowców, dla których Nurburgring jest swoistą mekką i znają go bardzo, bardzo dobrze. Brak doświadczenia z torem będzie działał na naszą niekorzyść, ale jak zwykle damy z siebie wszystko.

Lider klasyfikacji mistrzostw Polski ukończył drugi trening na wysokiej 6. pozycji, ustępując jednak w wynikach dwóm innym Polakom – debiutującemu w Audi Sport Seyffarth R8 LMS Cup Przemkowi Pieniążkowi oraz Robinowi Rogalskiemu.

Na siódmym miejscu uplasował się zawodnik z czołówki Renault Clio Cup Central Europe, Fabio Citignola, wyprzedzając Felixa van der Ladena, Guido Heinricha i Bartosza Paziewskiego.

Przeczytaj również