Antyzderzeniowe poduszki na autostradzie A2

Antyzderzeniowe poduszki na autostradzie A2

Podaj dalej

Pracownicy obsługujący autostrady, każdego dnia narażają się na duże niebezpieczeństwo. Kosząc trawę, naprawiając barierki po wypadkach czy malując oznakowanie poziome poruszają się tuż przy często pędzących zdecydowanie za szybko autach.

Autostrada Eksploatacja jako pierwsza w Polsce zaczęła stosować więc osłony antyzderzeniowe do zabezpieczenia prowadzonych na autostradzie prac. Już 3 razy dzięki nim udało się zmniejszyć skutki wypadków drogowych i zapobiec tragedii.

Autostrada Wielkopolska zakupiła 10 osłon energochłonnych. Te specjalne „poduszki” montowane są na samochodach ciężarowych i mają zadbać o bezpieczeństwo pracujących na jezdni drogowców. Na całym odcinku A2 znajdującym się pod pieczą Autostrady Eksploatacji (Świecko – Konin) dostępnych jest 10 poduszek antyzderzeniowych, po 2 na każdy Obwód Utrzymania Autostrady.

30-latek spłonął w Lanosie po czołowym zderzeniu z Kamazem

Włodzimierz Matczak, dyrektor Eksploatacji Autostrady w firmie Autostrada Eksploatacja: By zapewnić bezpieczeństwo naszym pracownikom, ale też osobom podróżującym naszą autostradą zdecydowaliśmy się na zakup specjalnych energochłonnych osłon, wyposażonych w tablice sygnalizacyjne, których zadaniem jest zabezpieczenie robót prowadzonych na jezdni autostrady. Tylko w tym roku doszło do trzech zdarzeń, w których poduszka antyzderzeniowa uratowała życie kierowcom. Wypadki, w których kierowcy najechali na tył osłony energochłonnej pokazały, że sprzęt ten spełnił swoje zadanie. Wszystkie roboty prowadzone na jezdni staramy w miarę możliwości zabezpieczać tym sprzętem. Nasi pracownicy, korzystający z osłony również czują się bezpieczniej prowadząc prace na autostradzie.

 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News