Ambitny Ott Tanak

Ambitny Ott Tanak

Ambitny Ott Tanak

Podaj dalej

Ott Tanak, który praktycznie od początku swojej przygody z cyklem WRC był związany z ekipą M-Sportu, w obecnym sezonie będzie występował w barwach Toyoty. Estoński kierowca nie ukrywa, że kluczowym bodźcem, który pchnął go w kierunku zmiany była sportowa ambicja.

Ott Tanak w sezonie 2017 zaprezentował się z bardzo dobrej strony. Trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej to duży sukces, jednak kierowca ciągle pozostawał w cieniu niesamowitego Sebastiena Ogiera. Pod koniec rywalizacji w poprzednim cyklu Estończyk podjął męską decyzję i zdecydował się na zmianę barw – Wypatruję szansy na zdobycie mistrzostwa. Toyota w swoim pierwszym sezonie pokazała jak duży ma potencjał. Z Sebastienem pracowało mi się bardzo dobrze. Tworzyliśmy mocny zespół, jednak jego samochód był bardziej rozwijany od mojego. Myślę, że zmiana barw była tym czego potrzebowałem, aby włączyć się do walki – komentował na łamach motorport-news Ott Tanak.

I chociaż można śmiało powiedzieć, że już w poprzednim sezonie Tanak był traktowany bardzo poważnie, bowiem w ciągu całego cyklu zaledwie raz wypadł z pierwszej dziesiątki, to jednak nie zaspokoiło to ambicji kierowcy. Co więcej, Tanak w 2017 roku po raz pierwszy wygrał imprezę cyklu WRC. Sukces osiągnięty na odcinkach specjalnych we Włoszech powtórzył jeszcze później w Niemczech. W całym sezonie stawał na podium aż siedmiokrotnie, czyli w ponad połowie zorganizowanych rund.

Thank you for the warm welcome #RallyeMonteCarlo. ?Yesterday was fun, but the real action starts today! Can’t wait for it.. ?-#ToyotaGazooRacing #RallyeMonteCarlo #WRC

Publié par Ott Tänak sur jeudi 25 Janvier 2018

Ponadto Estończyk już po raz drugi z rzędu został wybrany na najlepszego kierowcę sezonu WRC w głosowaniu kibiców. Nieprzypadkowo najlepszym pilotem w tym zestawieniu był Martin Jarveoja, z którym Tanak wspólnie przeniósł się do Toyoty. Po pierwszym dniu rywalizacji w tegorocznej edycji Rajdu Monte Carlo, Estończyk zajmuje piąte miejsce w klasyfikacji generalnej i traci ponad 42 sekundy do byłego kolegi z zespołu, Sebastiena Ogiera. To jednak dopiero sam początek rywalizacji w cyklu WRC i o żadnych dalekosiężnych wnioskach nie można jeszcze mówić.

 

Tagi: WRCMonte Carlo, Ott Tanak

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News