Alonso odrzucił ofertę Red Bulla

Fernando Alonso ujawnił dzisiaj, że odrzucił ofertę Red Bulla, na starty w sezonie 2019.

Alonso odrzucił ofertę Red Bulla
Podaj dalej

Miejsce w bolidzie byków zwolniło się na na początku sierpnia, kiedy Daniel Ricciardo ogłosił przeprowadzkę do Renault. Zanim Australijczyk podjął decyzję podpisania umowy z francuskim teamem, jego kontrakt przewidywał starty do 2021 roku.

Przypomnijmy, że kilka tygodni temu szef zespołu Red Bulla – Christian Horner powiedział, że dołączenie Fernando Alonso do teamu z Milton Keynes nie byłoby dobrą opcją.

Christian Horner, szef Red Bull Racing: Mam ogromny szacunek dla Fernando, on jest świetnym i fantastycznym kierowcą, ale jest to bardzo trudne… miał tendencję do wywoływania chaosu, gdziekolwiek się pojawił. Nie jestem pewien, czy byłoby to najzdrowsze dla zespołu, wolimy inwestować w młodzież, niż w kierowcę, który jest u progu swojej kariery.

Dzisiaj w Sky Sports Fernando Alonso ujawnił, że Red Bull proponował, aby w przyszłym sezonie stworzył duet z Maxem Verstappenem. Jeden z trzech topowych zespołów mnie chciał. Kilkukrotnie składali mi ofertę w tym roku. Czy chodzi o Red Bulla? Tak – powiedział krótko Hiszpan w rozmowie ze Sky Sports.

Swoją wypowiedź, Fernando Alonso poparł później wymownym wpisem na Twitterze.

Alonso jeździ dla McLarena od 2015 roku, ale nigdy nie uzyskał wyniku wyższego niż piąty. Hiszpan odejdzie z F1 wraz z zakończeniem obecnego sezonu i przeniesie się do IndyCar.

Przeczytaj również