Alkoholowy limit na wyścigach w Bathurst

Alkoholowy limit na wyścigach w Bathurst

32 interakcje

Podaj dalej

Jesteśmy w trakcie weekendu z wyścigiem Liqui Moly Bathurst 12 Hour. Zawodnicy mają już za sobą treningi, teraz czas na kwalifikacje i trening. Wiedzieliście, że przy wjeździe na tor kibiców obowiązuje limit alkoholu?

Tor Mount Panorama znany jest głównie z wyścigu Bathurst 1000, który jest częścią australijskiej serii V8 Supercars. Sezon w Bathurst otwiera się jednak od czego innego, od 12-godzinnego wyścigu, w którym australijscy kibice mogą obserwować fabryczne zespoły w najlepszych samochodach GT3.

Każdego roku na tereny wokół toru przychodzi ponad 200 tysięcy kibiców, łączy się to z wielkim wysiłkiem organizacyjnym i przede wszystkim ze skomplikowanym zabezpieczeniem tego wydarzenia.

Jeśli jesteśmy przy zabezpieczeniu imprezy, nie ważne czy rajdowej, czy wyścigowej, zawsze w pewnym momencie pojawia się alkohol. Piękna pogoda, super szybkie samochody – nic tylko otworzyć puszkę piwa i rozkoszować się spektaklem. Podczas imprez na torze Mount Panorama policja i organizatorzy postanowili wprowadzić jednak pewien limit. Dotyczy on ilości alkoholu, jaką może wnieść na teren obiektu jednorazowo każdy kibic.

– jeden karton piwa (24 puszki)
– wino, do 4 litrów
– jedna butelka alkoholu wysokoprocentowego do 750ml

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News