Al-Attiyah złapał Sainza. Czy w pozostałych kategoriach jest już pozamiatane?

Al-Attiyah złapał Sainza. Czy w pozostałych kategoriach jest już pozamiatane?

5 interakcji

Podaj dalej

Dziewiąty etap Rajdu Dakar prowadził z Wadi Al Dawasir do Haradh. Na niemal 900-kilometrowym etapie wiele się wydarzyło. Podsumujmy zatem jak wyglądają obecnie klasyfikacje generalne we wszystkich kategoriach.

Wydaje się, że na trzy dni do końca Dakaru sytuacja jest rozstrzygnięta we wszystkich kategoriach poza samochodami. Kolejne dwa dni to jednak etap maratoński, a tam zdarzyć może się wszystko.

SAMOCHODY

Najlepszy był dziś Stephane Peterhansel, który o 15 sekund pokonał Nassera Al-Attiyaha. Reprezentant Kataru jechał dzisiaj znakomicie i zbliżył się do pozycji lidera na zaledwie 24 sekundy. Wszystko przez błąd Carlosa Sainza, który się zgubił i roztrwonił wszystko, co wypracował w poprzednich dniach.

Znakomicie pojechali dzisiaj Kuba Przygoński i Timo Gottschalk. Załoga ORLEN Team dojechała do mety na 4. miejscu. 11. pozycję zajęli kolejni przedstawiciele polskiego zespołu, czyli Martin Prokop i Viktor Chytka.

Po 9. etapie:

Świetny etap Kuby Przygońskiego. Przewaga Carlosa Sainza zniwelowana!

MOTOCYKLE

Pablo Quintanilla zdominował dzisiejszą rywalizację, a podium skompletowali Toby Price oraz Joan Barreda Bort. W pierwszej trójce zobaczyliśmy zatem przedstawicieli Husqvarny, KTM-a oraz Hondy. Tuż za nimi do mety dojechał Ricky Brabec, który utrzymał swoje prowadzenie w klasyfikacji generalnej.

Wysokie 21. miejsce zajął dzisiaj Maciek Giemza z ORLEN Team. Polak przyśpieszał z każdym kilometrem, dzięki czemu awansował na 18. miejsce w klasyfikacji generalnej. Giemza w tym roku praktycznie nie popełnia błędów – jedzie równo i szybko, dzięki czemu pewnie zmierza do mety imprezy.

Po 9. etapie:

Pablo Quintanilla najlepszy po wymuszonym dniu przerwy. Bardzo dobry występ Maćka Giemzy

QUADY

Ignacio Casale zwyciężył kolejny etap Dakaru, za nim pojawili się Giovanni Enrico i Tomas Kubena. Oni nie liczą się już jednak w oficjalnych wynikach, co sprawia, że teoretycznie drugie miejsce zajął dziś Italo Pedemonte a trzeci był… Arkadiusz Lindner. Jeśli chodzi o pozostałych Polaków – Rafała Sonika oraz reprezentanta ORLEN Team Kamila Wiśniewskiego, to utrzymali oni swoje pozycje w generalce.

Po 9. etapie:

UTV

Amerykanie absolutnie zawładnęli klasą UTV. Odcinkowe zwycięstwo powędrowało dziś do Blade’a Hildebranda, a podium skompletowali jego rodacy – Mitchell Guthrie i Casey Currie. Ten ostatni utrzymał swoje duże prowadzenie w klasyfikacji generalnej. Niestety, sporo stracili dzisiaj Aron Domżała i Maciek Marton, którzy wypadli z pierwszej dziesiątki.

Po 9. etapie:

CIĘŻARÓWKI

Andriej Karginov nie ma sobie równych w tegorocznym Dakarze. Rosjanin wygrywa etap za etapem i umacnia się na prowadzeniu w imprezie. W pierwszej dziesiątce znalazł się dziś Darek Rodewald, który jest mechanikiem pokładowym Janusa van Kasterena. Niestety, nieco więcej stracił Patrice Garrouste, którego pilotem jest Szymon Gospodarczyk.

Po 9. etapie:

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News