Adrenalin Kupa Bugac: Zapletal triumfuje drugi rok z rzędu, podium dla Molgo

Po bardzo dobrym pierwszym dniu w wykonaniu Miroslava Zapletala, czeski zawodnik sięgnął po komplet oesowych zwycięstw także w sobotę. Kierowca Hummera H3 wygrał drugi raz z rzędu Adrenalin Kupa Bugac. Najlepszą z polskich załóg był Paweł Molgo/Janusz Jandrowicz w swoim debiucie w Fordzie F-150.

Pierwsza runda Mistrzostw Europy Strefy Centralnej w Rajdach Terenowych dobiegła końca.

Drugie z rzędu zwycięstwo w inauguracyjnej rundzie FIA CEZ Cross-Country na Węgrzech powędrowało do Miroslava Zapletala. Czeski zawodnik za kierownicą Hummera H3 wygrał wszystkie 4 odcinki.

Z licznego grona reprezentantów Polski najlepsi okazali się Paweł Molgo i Janusz Jandrowicz. Załoga NAC Rally Team zadebiutowała za kierownicą Forda F-150 i bez większych przygód dowiozła dziś do mety 3. miejsce w klasyfikacji generalnej. Na porannej próbie Molgo zanotował drugi rezultat.

W klasyfikacji T2 zwycięstwo powędrowało do Tomasza Pieca i Michała Marczewskiego. Drugi stopień podium uzupełnili Tomasz Baranowski i Grzegorz Konczak. Na najniższym stopniu ukończyli Katarzyna i Grzegorz Jankowscy.

Biało-czerwoni zwycięż

Biało-czerwoni zwyciężyli także w klasyfikacji UTV. Najlepszym rezultatem popisali się jadący Can-Amem Maverick Mirosław Stocerz i Rafał Marton.