Prawie nowy Jaguar F-Type S z silnikiem V6 za 101 600 zł. Ma pełno wyposażenia i super niski przebieg

Idą wakacje, a więc czas w którym z zazdrością będziemy patrzeć na kierowców jeżdżących kabrioletami. Jeśli jednak traficie na dobrą okazję, będziecie mogli sami wejść w posiadanie jednego z nich. Najlepszym przykładem może być ten Jaguar F-Type S Convertible. Brytyjski samochód ma śmiesznie niski przebieg, pełno wyposażenia i wcale nie kosztuje fortuny. 

jaguar-f-type-kabrio-uzywane
Podaj dalej

Ten Jaguar to świetna okazja 

jaguar-f-type-kabrio-uzywane
fot. Cars & Bids

Myśląc o kabrioletach, wielu z nas często szuka starszych samochodów, które po jednym sezonie będziemy mogli sprzedać za podobną kwotę. Jednakże, można te pieniądze spożytkować w zupełnie inny sposób. Ten Jaguar stanowi wyjątkowo atrakcyjną ofertę, a ze względu na swój stan i przebieg jest duża szansa, że nie będzie już tracił na wartości. 

Ten konkretny egzemplarz pochodzi z 2015 roku a na jego liczniku widnieje zaledwie 54 000 kilometrów. Pod maską pracuje wybitny, turbodoładowany silnik V6, który generuje prawdziwą muzykę dla uszu. Do tego ma bardzo dobre wyposażenie. Pierwszy właściciel zdecydował się m. in. na takie pakiety jak Performance, Extended Leather, Climate czy Vision 2. Co ważne, auto nie ma żadnych modyfikacji. 

Model ten pojawił się na rynku w 2014 roku. Jaguar ten bardzo szybko zyskał liczne grono fanów. Był dostępny jako coupé oraz kabriolet i był następcą E-Type. To swoisty brytyjski konkurent dla niemieckich alternatyw takich jak Porsche 911. Pod mąką znajdowały się różne warianty napędowe od silnika V6 aż po V8. 

jaguar-f-type-kabrio-uzywane
fot. Cars & Bids

Dobry konkurent dla Porsche 911 

Ten konkretny egzemplarz skrywa pod maską silnik V6 generujący 380 koni mechanicznych. Moc jest przekazywana na tylną oś za pomocą 8-biegowej automatycznej skrzyni biegów. Jak wspomnieliśmy wyżej, Jaguar ma liczne pakiety dodatkowe. 

Performance Pack składa się ze sportowych foteli, trybów jazdy, czy lepszych hamulców z czerwonymi zaciskami. Jest także sportowy wydech i płaska u dołu kierownica. Do tego mamy więcej skóry we wnętrzu, podgrzewane fotele i kierownicę, czy kamery cofania oraz czujnik martwego pola. Co ważne, samochód przez całą swoją historię miał tylko jednego właściciela. 

Cena tego wszystkiego powinna być bardzo wysoka, prawda? Jednakże, ktoś właśnie kupił ten samochód. Jaguar kosztował na aukcji na portalu Cars & Bids tylko 27 500 dolarów, czyli dokładnie 101 000 złotych. Jednakże, za tak wypasionego kabrioleta, to prawdziwa okazja. 

Sklep z częściami samochodowymi online iParts.pl

Przeczytaj również