Zaskakujący kierunek Skody

Zaskakujący kierunek Skody

Podaj dalej

octavia-combi-rs-design-06

Entuzjaści samochodów na całym świecie słyną z tego, że chcieliby mieć to, co nieosiągalne. W ten właśnie sposób na liście wielu amerykańskich zapaleńców na pierwszym miejscu znajduje się… Skoda.

Czeska firma jest jednym z najbardziej pożądanych zakazanych europejskich owoców w USA. To właśnie w Mladej Bolesław powstały jedne z najciekawszych, budżetowych odpowiedników droższego Volkswagena.

Jak informuje portal Automotive News Europe, wejście Skody na rynek amerynański nie jest wcale tak nieprawdopodobne, jak mogłoby się wydawać.

Według nieoficjalnych informacji do sprzedaży miałyby trafić takie modele jak Suberb Sedan, Octavia w wersji hatchback i Yeti SUV. Niedługo na europejskim rynku ma pojawić się także siedmioosoby SUV Kodiaq, który prawdopodobnie idealnie wpasuje się także w wymagania przeciętnego Johna.

W wywiadzie z niemiecką gazetą Handelsblatt szef Skody Bernhard Maier przyznał, że Kodiaq może zapoczątkować ekspansję Skody. W przyszłym roku chcemy mieć rozwiązaną kwestię Ameryki Północnej – powiedział. Jeśli rozmawiamy o planach wykraczających poza rok 2025, nie możemy pominąć jednego z najważniejszych rynków na świecie.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News