61-latek prowadził ciężarówkę z 3 promilami. Walił alkohol za kierownicą na... ból głowy

61-latek prowadził ciężarówkę z 3 promilami. Walił alkohol za kierownicą na... ból głowy

Podaj dalej

We miniony wtorek w okolicach Pisza policja zatrzymała totalnie pijanego kierowcę ciężarówki. 61-letni mężczyzna o 10:00 rano wydmuchał aż 3 promile.

Taki wynik zawdzięczał stałemu uzupełnianiu alkoholu, który popijał za kierownicą. Funkcjonariuszom tłumaczył, że robił tak, aby minął mu ból głowy. Trzeba przyznać, że to dość zaskakujące tłumaczenie, zwłaszcza w obliczu coraz częstych reklam produktów na ból wszystkiego.

W ujęciu 61-latka pomógł przypadkowy kierowca, który podejrzewał, że prowadzący ciężarowego Mercedesa może być nietrzeźwy. 40-letni świadek natychmiast zadzwonił na policję, ale jednocześnie samodzielnie dokonał zatrzymania pijanego kierowcy, wyprzedzając go i systematycznie zwalniając aż ten się zatrzymał.

Przy próbie odebrania kluczyków doszło do szarpaniny, ale w porę na miejsce przyjechali funkcjonariusze z Pisza. Ci zgarnęli upojonego alkoholem mężczyznę do aresztu. Wkrótce odpowie przed sądem za jazdę w stanie nietrzeźwości za co grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News