39. Rajd Polskie Safari. Pucharowe Dacie zawalczą w Przasnyszu

39. Rajd Polskie Safari. Pucharowe Dacie zawalczą w Przasnyszu

5 interakcji
60334813_793528351028958_3462984263354286080_o

Podaj dalej

Już w sobotę, 3 sierpnia wystartuje oficjalnie Rajd Polskie Safari. Będzie to 6. runda mistrzostw Europy FIA CEZ, 3. runda mistrzostw i pucharu Polski, ale także 2. runda pucharu Dacii Duster, który z miesiąca na miesiąc cieszy się coraz większą popularnością.

Sezon Dacia Duster Elf Cup wystartował od Kłodzkiego Rajdu Samochodów Terenowych. Tam obserwowaliśmy niezwykle dramatyczne sceny, a z rywalizacji wypadali liderzy rajdu – Maciej Grabowski oraz Piotr Perzanowski. Ostatecznie zwycięstwo powędrowało do duetu Tadeusz Rzeżuchowski i Wojciech Jermakow.

Tym razem zawodnicy zawitają do Przasnysza. Tam, na miejscowym rynku już w sobotę o godzinie 19:20 odbędzie się ceremonia startu. Pierwsze Dustery pojawią się na trasie w niedzielę około godziny 9:30. Łącznie zawodnicy pokonają sześć oesów – dwie pętle prób Jednorożec, Krzynowłoga oraz Inter-bor. To da 171 kilometrów rywalizacji.

Andrzej Miecznikowski, dyrektor rajdu: Analogicznie do lat ubiegłych bazą rajdu będzie Przasnysz. Dzięki uprzejmości władz miasta możemy zorganizować tutaj start i metę na malowniczym miejskim rynku, jak również biuro rajdu i park serwisowy. Odcinki specjalne rozegrane zostaną w rajdową niedzielę na terenie gmin: Przasnysz, Jednorożec, Krzynowłoga Mała i Chorzele. Dziękuję bardzo włodarzom tychże gmin, jak również powiatu przasnyskiego na czele ze Starostą Przasnyskim, za życzliwe przyjęcie i wyrażenie zgody na przeprowadzenie imprezy. Nie pozostaje mi nic innego jak tylko zaprosić wszystkich miłośników sportów motorowych na Rajd Polskie Safari 2019.

Harmonogram rajdu:

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News