24h Nurburgring: Porsche otwierają stawkę wyścigu

24h Nurburgring: Porsche otwierają stawkę wyścigu

5 interakcji
24h Nurburgring: Porsche otwierają stawkę wyścigu

Podaj dalej

Dziś wystartował 24 godzinny wyścig po kultowej pętli Nordschelife na Nürburgringu. Stawkę prestiżowych zawodów otwierają trzy Porsche 911 GT3 R zespołów Manthey Racing, Falken Motorsports i Frikadelli Racing Team.

Wczoraj najlepszym czasem kwalifikacji na Pętli Północnej Nürburgringu popisał się Laurens Vanthoor. Belg pokonał tor w górach Eifel z czasem 8:09,105, przebijając wynik Svena Müllera o 0,417 sekundy. Trzecim czasem popisał się Norbert Siedler ze stratą 0,719 sekundy. Za czołową trójką złożoną z kierowców Porsche uplasował się Mercedes-AMG GT3 z Black Falcon, któremu zmierzono czas gorszy o 0,811 sekundy od najlepszego, a jego autorem był Maro Engel.

Dobowy maraton rozpoczęto o godzinie 15:30. W pierwszym Porsche wyścig zaczął Kévin Estre, którego zmiennikami oprócz Vanthoora są Romain Dumas i Earl Bamber. Zmagania na Nordschleife można śledzić w transmisji na żywo na YouYube (odtwarzacz poniżej), bądź z kamery onboard czołowych samochodów (tutaj).

Kierowcy, którzy chcieliby poczuć emocje związane z prowadzeniem Porsche 911 lub mają chęć polepszenia swoich umiejętności, aby bardziej wykorzystywać potencjał swojego auta – mogą zainteresować się programem Porsche Driving Experience. Cykl szkoleń umożliwia doskonalenie techniki jazdy za kierownicą nawet najbardziej ekstremalnych modeli niemieckiego producenta.

Tekst: Marcin Zabolski

Tagi: PorschePorsche Driving ExperiencePorsche PolskaMichelin, 24h Nurburgring, Nurburgring

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News