18-latka w BMW, a jakże, przerosła rozsądna jazda. W kwadrans pokonał połowę drogi do utraty prawka

18-latka w BMW, a jakże, przerosła rozsądna jazda. W kwadrans pokonał połowę drogi do utraty prawka

bmw-m3-e30_awm_min

Podaj dalej

3 miesiące temu pewien 18-latek z gminy Włodawa stał się posiadaczem prawa jazdy. W jego mniemaniu była to jednak chyba jakaś licencja wyścigowa.

Młody kierowca dosiadł swoje BMW i ruszył w trasę na drogę wojewódzką W 812. „Pech” chciał, że włodawska drogówka akurat tam „suszyła”. W Okunince 18-latkowi zmierzono zbyt wysoką prędkość o 30 km/godz. Świeżo upieczony kierowca przygarnął swój pierwszy mandat i 6 punktów karnych.

Z jakiegoś powodu nie pomyślał o tym, aby dalszą trasę pokonać, stosując się do limitów prędkości. Jak przekazała Komenda Powiatowej Policji we Włodawie, ten sam mężczyzna został złapany na kolejnym przekroczeniu prędkości już po kilkunastu minutach. Kolekcja mandatów szybko urosła do dwóch, a punktów karnych zgromadził już w sumie 12.

Tym samym ma już za sobą ponad połowę drogi do utraty prawa jazdy. Przypomnijmy, że kierowcy posiadający uprawnienia do kierowania samochodem krócej niż rok, nie mogą przekroczyć limitu 20 punktów karnych (dłuższy staż zezwala na 24 pkt.).

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News