17-latek wygrywa w Polo R5. Habaj na podium w Aluksne

Syn rajdowego mistrza świata Pettera Solberga (2003), Oliver Solberg wygrał swój pierwszy rajd samochodowy. 17-latek za kierownicą Volkswagena Polo R5 triumfował w Rally Aluksne.

Na inaugurację mistrzostw Łotwy i Estonii, na prawym fotelu młodego Solberga pojawił się Aaron Johnston. Norwesko-brytyjska załoga (tata Olivera także miał pilota z wysp, Phila Millsa – przyp. red.) w eksfabrycznym Polo R5 wygrała 5 z 10 odcinków specjalnych. Zwycięzcy triumfowali o 16,06 sekundy z ukraińsko-estońskim duetem Wałery Gorban/ Sergei Larens w Mini JCW WRC (4 zwycięstwa oesowe).

Na podium znaleźli się Łukasz Habaj z Danielem Dymurskim, dla których był to pierwszy start Skodą Fabią R5 w tym roku. Polacy planujący w tym sezonie kolejne występy w Rajdowych Mistrzostwach Europy 9 razy znaleźli się w czołowej trójce, trzykrotnie notując drugi czas na odcinku.

Za najszybszymi Estończykami, Egonem Kaurem i Silverem Simmem (Ford Fiesta Proto), na piątej lokacie uplasował się trenujący z Urmo Aavą, Tomasz Kasperczyk i jego pilot Damian Syty (Ford Fiesta R5). Robert Kocik i Grzegorz Rybak-Ostojski (Fiesta R5) byli 26., a Mikołaj Kempa z Kamilem Kozdroniem (Mitsubishi Lancer Evo IX) 32. (drugie miejsce w klasie LRC1) wśród 43 sklasyfikowanych załóg.

Rally Aluksne 2019 – wyniki końcowe (czołówka)