Audi R8 LMS Cup: Rogalski rozpoczyna sezon od podium, pech Szcześniaka

Audi R8 LMS Cup: Rogalski rozpoczyna sezon od podium, pech Szcześniaka

98 interakcji
Audi R8 LMS Cup: Rogalski rozpoczyna sezon od podium, pech Szcześniaka

Podaj dalej

Pierwszy wyścig nowego sezonu Audi Sport Seyffarth R8 LMS Cup na torze Hockenheim wygrała szwajcarska zawodniczka Rahel Frey. Na podium po starcie z dość odległej 7. pozycji zameldował się Robin Rogalski.

Największym przegranym dzisiejszego wyścigu Audi Sport Seyffarth R8 LMS Cup jest z całą pewnością Rudolf Rhyn. Niemiec startował do sobotniej rywalizacji z pole position jednak ostatecznie finiszował na 8. miejscu. Wszystko za sprawą dość prostego błędu popełnionego na wyjściu z najwolniejszego zakrętu na torze.

Już wtedy na prowadzeniu była jednak Rahel Frey. Szwajcarka zdołała uniknąć przygód na początku wyścigu i od 4 okrążenia pewnie zmierzała po zwycięstwo.

Świetnym startem popisał się Jędrzej Szcześniak. Reprezentant zespołu Daftracing już na pierwszym zakręcie awansował z trzeciego na drugie miejsce. Chwilę później musiał jednak uznać wyższość dzisiejszej zwyciężczyni Rahel Frey. Niestety – kontakt z innym zawodnikiem oznaczał, że Polak do samego końca podróżował z uszkodzonym tyłem Audi R8 LMS GT4.

 

Na całym zamieszaniu skorzystał Robin Rogalski, któremu zdecydowanie bardziej odpowiadają suche warunki. Czwarte miejsce przypadło w udziale Patrickowi Schneiderowi, który pod koniec wyścigu próbował dobierać się do Rogalskiego.

Za piątym Jędrzejem Szcześniakiem finiszował Tim Reiter, a siódmy był znany niemiecki YouTuber Felix von der Laden. Dziesiątkę uzupełnili Rudolf Rhyn, Tom Spitzenberger i Christian Wicht.

W niedzielę na torze Hockenheim odbędzie się jeszcze sesja kwalifikacyjna (9:00) oraz drugi wyścig (15:20).

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News