16-latek uciekał motocyklem przed policją. Po zatrzymaniu znieważył funkcjonariuszy

16-latek uciekał motocyklem przed policją. Po zatrzymaniu znieważył funkcjonariuszy

Podaj dalej

Policjanci zatrzymali 16-latka, który bardzo szybko jechał motocyklem crossowym i nie zatrzymał się do kontroli drogowej, a gdy został zatrzymany znieważył interweniujących funkcjonariuszy – podała w środę bielska policja. Nastolatek może trafić do poprawczaka.

„Policjanci, którzy w poniedziałek popołudniu patrolowali Wilkowice, zauważyli jadący z dużą prędkością motocykl bez tablicy rejestracyjnej. Kiedy nakazali kierującemu zatrzymanie się, ten zignorował polecenie i próbował odjechać. Uciekając, szarżował pomiędzy grupą kilkunastu dzieci idących ulicą” – zrelacjonował rzecznik bielskiej policji.

Kierowca Audi RS4 „bawi” się z policją w berka [wideo]

Później motocyklista próbował zawrócić, ale jednemu z policjantów udało się go zatrzymać. „Nastolatek chciał się wyrywać i uciekać pieszo. Policjanci musieli go obezwładnić. To jeszcze bardziej go rozsierdziło. Zaczął ich wulgarnie wyzywać. Nie chciał pokazać dokumentu tożsamości oraz powiedzieć, jak się nazywa” – dodał Roman Szybiak.

Nastolatek trafił na komisariat. Tam funkcjonariusze szybko ustalili jego tożsamość. Okazało się, że ma zaledwie 16 lat. Był trzeźwy.

„Nieletni usłyszał zarzut czynu karalnego – znieważenia policjantów – a jego sprawa została skierowana do sądu rodzinnego w Bielsku-Białej. Za to, czego się dopuścił, sędzia może orzec wobec niego m.in. umieszczenia w zakładzie poprawczym” – powiedział w środę Szybiak.

PAP

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News