1300-konne Audi RS4 popularnego YouTubera spłonęło. Budował je 10 lat

1300-konne Audi RS4 popularnego YouTubera spłonęło. Budował je 10 lat

Zrzut ekranu 2019-12-28 o 11.24.10

Podaj dalej

Audi RS4 należące do znanego YouTubera i osoby działającej prężnie w mediach społecznościowych – Philippa Kaessa – zostało doszczętnie zniszczone przez pożar na początku tego miesiąca. 

Kaess zasłynął ze swojego „RS4 Limo” o mocy 1300 KM, a oficjalna strona Audi opublikowała na swoim fanpage’u historię samochodu.

#RS4Limo

Danke Phil für all die krassen Momente mit deiner legendären #RS4Limo. In guten wie in schlechten Zeiten hält die Audi Community zusammen – das macht unseren #vorsprungdurchfans aus! JP Performance GmbH #DRCrazy

Gepostet von Audi Deutschland am Donnerstag, 19. Dezember 2019

Niemiec spędził około 10 lat na budowie swojego doskonałego RS4, co spowodowało że samochód stał się w Europie niemal kultowy. W finalnej wersji sedan produkował 1300 koni mechanicznych. Często można było zobaczyć samochód na wyścigach, gdzie niszczył dużo droższe i bardziej egzotyczne samochody. 

Dziennik „Heute” informuje, że RS4 nieoczekiwanie zapaliło się podczas normalnej podróży. Mimo prób Kaessa ugaszenia pożaru, nie był w stanie uratować samochodu.

W poniższym filmie Kaess wygląda na wyraźnie rozemocjonowanego. Niemiec mówi o samochodzie, który jest obecnie niczym więcej niż spalonym wrakiem na złomowisku. Twierdzi, że budowa zajęła mu około 5000 godzin i włożył w tej projekt nie tylko pasję, ale i mnóstwo pieniędzy.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News