11 listopada oficjalnie zobaczymy nową Skodę Octavia 2020. Wersja RS będzie hybrydą?

11 listopada oficjalnie zobaczymy nową Skodę Octavia 2020. Wersja RS będzie hybrydą?

2020-skoda-octavia-rendering (1)

Podaj dalej

Nowa generacja Skody Octavii to jeden z pierwszych modeli koncernu Volkswagena, który będzie przekonywał do nowej płyty podłogowej MQB. Jego premierę zapowiedziano na poniedziałek, 11 listopada w Pradze.

Najlepiej sprzedający się model czeskiej marki nie został ujawniony na prestiżowym Salonie Samochodowym we Frankfurcie. Skoda zdecydowała się na organizację osobnego eventu, aby uczcić 60-lecie Octavii, dla której będzie to już piąta odsłona, a czwarta po powrocie na rynek w 1996 r. Na listopadowej premierze powinniśmy usłyszeć także zamiary producenta z Mladej Boleslavii, co do planowanych wersji.

Nieoficjalny render Skody Octavii 2020 na bazie zdjęć szpiegowskich.

Oprócz potwierdzenia nadwozia liftback i kombi oczekuje się informacji na temat nowej generacji sportowej wersji RS. Możliwości nowej platformy mają umożliwić implementację silnika elektrycznego, co może sprawić, że Octavia RS będzie hybrydą. Należy jednak pamiętać, że budowany na siostrzanej płycie Volkswagen Golf ósmej generacji w wersji GTI ma dysponować wyłącznie spalinową jednostką.

W Internecie można znaleźć kilka zdjęć szpiegowskich oraz wykonanych na ich bazie wizualizacji grafików. Wiele z nich mogliście zobaczyć u nas już wcześniej.

Nowa Skoda Octavia IV liftback po raz pierwszy na zdjęciach szpiegowskich

Nowa Skoda Octavia Combi RS na 2021 r. rozbita podczas testów rozwojowych

Szpiedzy odkrywają kolejne detale nowej Skody Octavii. Dwuramienna kierownica z Vision X?

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News