Przyszły Volkswagen Golf GTI przegoniony po Nurburgringu! To będzie wyłącznie spalinowa rakieta?

Przyszły Volkswagen Golf GTI przegoniony po Nurburgringu! To będzie wyłącznie spalinowa rakieta?

image (7)

Podaj dalej

Motoryzacyjni szpiedzy nagrali i sfotografowali testy rozwojowe Volkswagena, który na Pętlę Północną Nurburgringu przywiózł ósmą generację Golfa w sportowej wersji GTI.

Jazdy na Nordschleife to nieodłączony element strojenia silnika oraz zawieszenia, zwłaszcza dla sportowych wersji aut z grupy VW. Niemiecki koncern nadal oficjalnie nie ujawnił nowej odsłony Golfa, która ma zadebiutować na rynku w przyszłym roku. Wersja GTI spodziewana jest jednak od 2021 r.

Według ostatnich plotek przednionapędowy hot hatch ma nie być oferowany w żadnej zelektryfikowanej konfiguracji (jak hybrydowy Golf GTE). Wersja GTI ma stawiać na spalinowy performance z czterocylindrowego silnika 2.0 TSI. Turbodoładowana jednostka ma być zmapowana na nieco ponad 250 KM, które na przednie koła będzie przenosić 6-biegowa skrzynia manualna lub lub dwusprzęgłowy, 7-stopniowy automat DSG.

Eksperci oczekują także, że Volkswagen Golf GTI obecnej generacji jest zapowiedzią wprowadzenia na rynek 290-konnej odmiany, która ma być oferowana pod nazwą GTI TCR. To oczywiście nawiązanie do wyczynowej wersji z Pucharu Świata Samochodów Turystycznych (WTCR), w których Golf jest jedną z czołowych konstrukcji.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News