Życiówka Wiśniewskiego w debiucie w barwach ORLEN Team, Sonik finiszuje na podium 

Życiówka Wiśniewskiego w debiucie w barwach ORLEN Team, Sonik finiszuje na podium 

8 interakcji
82747143_1356899797830046_8724914436176871424_o

Podaj dalej

Ignacio Casale nie roztrwonił swojej przewagi na ostatnim etapie Rajdu Dakar i sięgnął po pewne zwycięstwo w klasyfikacji quadów. Chilijczyk wyprzedził o 18 minut drugiego Simona Vitse i o nieco ponad godzinę trzeciego Rafała Sonika. 

Prawdziwą rewelacją finałowego etapu Rajdu Dakar był Arkadiusz Lindner. Polak podróżujący na ostatnim miejscu klasyfikacji rajdu nieoczekiwanie pokonał Giovanniego Enrico, Simona Vitse i Ignacio Casale, zdobywając swoje pierwsze etapowe zwycięstwo w dakarowym debiucie. Niestety, świetny wynik ostatniego dnia na niewiele się zdał w klasyfikacji łącznej rajdu, bowiem tam strata Lindnera do kolejnego zawodnika wynosi niecałe 10 godzin. 

Kolejnym Polakiem w klasyfikacji quadów jest doświadczony Rafał Sonik, który na metę ostatniego etapu dojechał z 5. rezultatem. Po powrocie spowodowanym kontuzją Sonik finiszuje Dakar na 3. miejscu, co z pewnością jest powodem do radości. 

Życiówka Wiśniewskiego

Swój życiowy wynik w Rajdzie Dakar osiągnął natomiast Kamil Wiśniewski, który w tym roku zadebiutował w barwach ORLEN Team. Polak na drodze po 5. miejsce w klasyfikacji wygrał swój pierwszy etap i bardzo często notował czasy w ścisłej czołówce, unikając przygód i błędów nawigacyjnych. 

Sonika i Wiśniewskiego w klasyfikacji łącznej rajdu przedzielił Argentyńczyk Manuel Andujar, do którego reprezentant ORLEN Team stracił nieco ponad godzinę. 

Klasyfikacja rajdu:

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News