Zupełnie nowa trasa rajdu nad Morzem Kaspijskim

Zupełnie nowa trasa rajdu nad Morzem Kaspijskim

3 interakcje
Zupełnie nowa trasa rajdu nad Morzem Kaspijskim

Podaj dalej

Rajd Kazachstanu od 2017 r. gości uczestników Pucharu Świata FIA w Rajdach Terenowych. Zarówno dla Kuby Przygońskiego z Orlen Team, jak i dla pozostałych zawodników będzie to interesująca rywalizacja, ponieważ organizator zmienił 93% trasy.

Impreza z bazą w Aktau na wyżynnym półwyspie Mangystau oferuje spektakularne krajobrazy i wymagające wydmy podczas 6 dni rywalizacji. Start i zakończenie zaplanowano na głównym skwerze miasta z niesamowitym widokiem na Morze Kaspijskie. W tym roku Kazachstan ugości uczestników w najbardziej luksusowym 5-gwiazdkowym Caspian Riviera Grand Palace, położonym zaledwie 1500 metrów od lokalizacji głównych ceremonii rajdu.

Początkowe odcinki specjalne zlokalizowano w Kenderli, 220 km na wschód od Aktau. Pierwszy odcinek specjalny rozpocznie się na wysokości 100 metrów poniżej poziomu morza. W dalszej części rajdu, uczestnicy przeniosą się na północ. Na zawodników czeka łącznie 1900 kilometrów oesowych na trasie liczącej łącznie 2500 kilometrów. Warto dodać, że impreza cieszy się dużym wsparciem lokalnych władz, dzięki którym nad bezpieczeństwem czuwają 2 śmigłowce awaryjne i liczne samochody medyczne na trasie.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News