Znamy trasę Rajdu Świdnickiego-Krause

Znamy trasę Rajdu Świdnickiego-Krause

Podaj dalej

Organizator 46. Rajdu Świdnickiego-Krause opublikował dokładny harmonogram oraz mapy pierwszej rundy Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski. Kolejny raz można stwierdzić, że jest to bardzo kompaktowy rajd, w większości wokół Walimia, ale do tego faktu zdążyliśmy się już przyzwyczaić. Co, gdzie, kiedy?

Rajd oficjalnie rozpocznie się ceremonią startu w sobotę, 21 kwietnia, o godzinie 17:30. Ceremonia odbędzie się naturalnie w Świdnicy, podobnie, jak otwierający rajd OS1 Świdnica – Super OS CRUSAR. Wszystko wskazuje na to, że ponownie zobaczymy tam bardzo ciekawe przejazdy. Na trasie usytuowane są m.in. ronda, nawrót, czy też zakręty pod kątem 90 stopni. Będzie na co popatrzeć!

W niedzielę, 22 kwietnia, o godzinie 8:30 wystartuje pierwszy prawdziwy oes rajdu. Próba Witoszów – Złoty Las położona jest najbliżej serwisu w Świdnicy, ale też najdalej od serca rajdu, czyli Walimia. Jej drugi przejazd odbędzie się o godzinie 12:00. Dwie pozostałe próby zlokalizowane są bardzo blisko siebie i przebiegają praktycznie przez centrum Walimia. Co prawda zabraknie w tym roku przejazdu przez Rościszów i pierwszą część legendarnego oesu, ale nie zabraknie za to patelni. Co więcej, tam będzie można zobaczyć zawodników aż sześć razy, bo sekcja będzie zapętlona.

Omawiany przed momentem test Walim – Zagórze będzie rozpoczynał się kolejno o godzinie 10:18, 13:48 oraz 16:30. Pozostaje zatem jeszcze test Jawornik – Kamionki, którego godziny startu to 10:53 oraz 14:23. Co ciekawe, patrząc na mapę zauważamy, że aby trafić z jednego oesu na drugi wystarczy dosłownie przejść przez drogę w centrum Walimia. Przy dobrych wiatrach, naszego ulubionego zawodnika będziemy mogli zobaczyć w tym rajdzie na oczy nawet 8 razy! Sześciokrotnie w okolicach patelni walimskich i kolejne 2 razy na próbie Jawornik – Kamionki.

Dodając do tego wszystkiego rajd Historycznych Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski, którego przejazdy ruszają równo godzinę po tych RSMP, dostajemy naprawdę ciekawą propozycję. Patrząc na średnią frekwencję załóg z ubiegłych lat (+/- 50 w RSMP, +/- 35 w HRSMP), ustawiając się na patelniach walimskich lub w okolicy możemy w trakcie jednego dnia zobaczyć nawet w okolicy 500 przejazdów! Impreza jest bardzo kompaktowa, a co najważniejsze, jeśli ktoś chce zobaczyć całą akcję, to nie musi brać już dnia wolnego w pracy, bo w zupełności wystarczy wybrać się w okolice Świdnicy sobotniego poranka.

Dokładny harmonogram oraz mapę znajdziecie tutaj: http://rajdkrause.pl/trasa/ 

Zdjęcia: Tomasz Kaliński

Tagi: Rajd Świdnicki Krause, RSMP, Mistrzostwa Polski, Rajd Świdnicki

 

Dołącz do dyskusji

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News