Znamy obrażenia Moreau

Znamy obrażenia Moreau

Podaj dalej

Pilot Stephane Lefebvre zdradził kilka słów na temat swojego stanu zdrowia po potężnym wypadku w Rajdzie Niemiec.

fot. Citroen
fot. Citroen

Załoga Citroena wypadła z trasy na dziesiątym odcinku specjalnym. Próbę przerwano, a Francuzi wymagali hospitalizacji. Jak się okazuje obrażenia Gabina Moreau są poważne, jednak żadne z nich nie powinno zagrażać jego dalszym startom.

– Dziękuje za wszystkie wiadomości. Są bardzo miłe i sprawiają, że jeszcze szybciej chce wrócić na trasę. Jak na razie jednak nie jestem w stanie chodzić, gdyż mam połamaną lewą stopę i pęknięty piszczel. Poza tym w wypadku doszło do złamania lewej ręki, przemieszczenia obojczyka, a także pęknięcia kręgów. Mimo to nie tracę jednak humoru, co zawdzięczam także wam – zdradził Moreau.

– Uderzenie było bardzo gwałtowne i czas za raz po nim wydawał się jak wieczność. Nie byłem w stanie wyjść z samochodu. Na miejscu jako pierwsi byli Eric i Benjamin, którzy bardzo pomogli nam pomogli. Organizatorzy i ekipa ratunkowa wykonała fantastyczną robotę i niczego nam nie brakowało. Niestety niezbyt wiele wiem o stanie Stepha, który leży w szpitalu oddalonym od mojego o prawie 130 kilometrów. Dziękuje za wsparcie i mam nadzieję, że wkrótce się zobaczymy! 

Stan Lefebvre jak na razie nie jest znany także dziennikarzom. Jak tylko się czegoś dowiemy od razu was poinformujemy.

fot. Twitter
fot. Twitter

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News