Znamy nowe kalendarze na sezon 2020 w Polsce. Nowa runda zagraniczna w RSMP

Znamy nowe kalendarze na sezon 2020 w Polsce. Nowa runda zagraniczna w RSMP

72251111_2407857769468471_5471335478047277056_o

Podaj dalej

W Warszawie trwa właśnie uroczysta gala z okazji zakończenia sezonu sportu samochodowego w Polsce. Tradycyjnie w ten dzień poznaliśmy również projekty kalendarzy na sezon 2020. Co nowego w rajdach?

Sezon Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski rozpocznie się podobnie jak w tym roku – na 48. Rajdzie Świdnickim-Krause. Imprezę zaplanowano na dni 17-19 kwietnia. W dniach 8-10 maja odbędzie się kolejna runda – Rajd Nadwiślański. I na tym zakończy się pierwsza, asfaltowa część sezonu.

fot. Rallyshot Wojciech Anusiewicz

W pierwszy weekend czerwca w mistrzostwach Polski zadebiutuje Zemantija Rally. Impreza będzie rozegrana na Litwie, w zastępstwo Rajdu Elektreny i będzie jedyną nowością kalendarza RSMP na sezon 2020. Czwartą rundą będzie Rajd Polski, zaplanowany na dni 26-28 czerwca. Wtedy też zakończymy część szutrową.

Końcówka roku to – podobnie jak w tym roku – kolejno Rajdy Rzeszowski, Śląska oraz Dolnośląski. Wszystkie zostaną rozegrane w odstępnie około miesiąca od siebie. W Rzeszowie zawodnicy pojawią się w sierpniu, w Chorzowie we wrześniu, zaś w Kłodzku w październiku.

Poznaliśmy również kalendarze innych cykli mistrzowskich. W Wyścigowych Samochodowych Mistrzostwach Polski zawodnicy będą walczyli w pięciu weekendach. Cztery to rundy na Torze Poznań, jedna ma odbyć się za granicą – na Pannonia-Ring, lub Bikernieku trase. Niestety w kalendarzu zabrakło miejsca dla nowo homologowanego toru Silesiaring.

Bardzo ciekawie prezentuje się kalendarz Oponeo Mistrzostw Polski Rallycross. Na rok 2020 zaplanowano osiem rund. Zawody będą rozgrywały się na torach w Słomczynie, Poznaniu, Toruniu oraz na obiektach zagranicznych – Slovakiaring oraz Autodrom Sosnova.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News