Znamy kalendarz

Znamy kalendarz

Znamy kalendarz

Podaj dalej

W sezonie 2018 FIA World Rallycross Championship będzie się składało z dwunastu rund. Organizatorzy cyklu przewidzieli kilka nowości dla kibiców oraz zawodników.

Największymi zmianami w stosunku do aktualnego roku jest wpisanie do kalendarza dwóch nowych torów – Silverstone oraz Circuit of The Americas. Na tym ostatnim, jeszcze kilka dni temu rozgrywano Grand Prix USA Formuły 1. Rundę w Wielkiej Brytanii przewidziano na ostatni weekend maja, natomiast zmagania w okolicach Austin będą miały miejsce pod koniec września.

Większość imprez cyklu zostanie rozegranych na terenie Europy. Dwa wyjątki – poza wspomnianymi Stanami Zjednoczonymi – stanowić będą rundy w Kanadzie oraz RPA. Pierwsza z wymienionych zostanie zorganizowana 4 i 5 sierpnia, natomiast zmagania na południu Afryki, które standardowo będą kończyły sezon, zaplanowano na 24 i 25 listopada.

Kierowcy do pierwszego wyścigu staną już w połowie kwietnia na torze w Hiszpanii, skąd przeniosą się do sąsiadującej Portugalii. Kolejnym celem będzie Belgia, natomiast rywalizację uzupełnią rundy w Skandynawii, Francji, Łotwie oraz Niemczech. W grudniu zbierze się Światowa Rada Sportów Motorowych FIA, która ostatecznie zatwierdzi proponowany terminarz.

Tagi: World Rallycross Championship, Rallycross, FIA World RX

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News