Zmiana systemu w ERC

Zmiana systemu w ERC

Podaj dalej

Już podczas nadchodzącej, pierwszej rundy mistrzostw Europy – Rajdu Azorów zapoczątkowana zostanie całkowicie nowa formuła walki o mistrzostwo producentów w ERC.

Główną zmianą jest to, że do walki o puchar przystąpią wszystkie startujące teamy, bez względu na kategorie. Otwiera to zatem możliwość do bezprecedensowego wydarzenia, kiedy to zespół z ERC 3 może wygrać trofeum. Każda ekipa będzie mogła zgłosić trzy samochody, z czego 2 najlepsze zgarną punkty. Maksymalna ilość punktów do zdobycia za rundę to 50 – 25 z klasyfikacji aut z napędem na cztery koła, 25 z ,,osiek”.

Jean-Baptiste Ley, koordynator ERC : Nigdy wcześniej w historii motorsportu nie było takiej sytuacji, w której producenci z różnych kategorii walczyli by o jedno trofeum. Historia zatem dzieje się na naszych oczach i jesteśmy z tego niesamowicie dumni. Mamy nadzieję, że ta struktura wzbudzi większe zainteresowanie i jeszcze większą rywalizację.

Do tej pory w walce uwzględnianych mamy już kilka bardzo solidnych teamów, na czele z Peugeot Rally Academy, Motorsport Italia, czy Opel Rallye Junior Team. Na liście widnieją już także dwa polskie zespoły – Rallytechnology oraz Tiger Energy Drink Rally Team.

Dołącz do dyskusji

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News