Złoty okres WRC

Złoty okres WRC

Podaj dalej

Podczas trwania pierwszych dziesięciu rund World Rally Championship, przy trasach odcinków specjalnych pojawiły się prawie cztery miliony osób. Wszystko wskazuje na to, że organizatorzy cyklu pod koniec roku będą świętowali spory sukces.

Sumaryczna liczba kibiców zgromadzonych na odcinkach specjalnych oczywiście jeszcze znacząco wzrośnie za sprawą dwóch rund, które pozostały do zakończenia zmagań kierowców – Ten wielki sukces ma swoje podłoże we wprowadzeniu nowych samochodów kategorii WRC. Podsumowanie będzie jeszcze bardziej efektowne, ponieważ zestawienie nie uwzględnia zakończonego Rajdu Hiszpanii oraz rund w Wielkiej Brytanii oraz Australii, podczas których również spodziewamy się mas kibiców – komentuje dyrektor WRC Promoter, Oliver Ciesla.

Osiem z dziesięciu analizowanych rund oglądała większa ilość osób niż rok wcześniej. Rajd Szwecji poprawił się w tym zestawieniu o jedną trzecią, natomiast Rajd Włoch aż o blisko 60%. Rundy zlokalizowane w Argentynie i Portugalii podziwiało w sumie prawie milion osób – Już od 2013 roku obserwujemy nieustanny przypływ ilości fanów wspierających swoich faworytów walczących o tytuł. Mocno liczę na to, że ostateczne dane podsumowujące sezon ujawnią przyrost ich liczby na poziomie 30% w stosunku do okresu sprzed pięciu lat – zakończył Olivier Ciesla.

Wyżej wymienione zestawienia prowadzone są na podstawie ilości sprzedanych biletów oraz informacji otrzymywanych od policji i lokalnych władz. Niezależny analityk Nielsen Sports potwierdził również, że globalny czas antenowy poświęcony cyklowi WRC wzrósł w ostatnim czasie o ponad 10%.

Tagi: WRC

wrc

Dołącz do dyskusji

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News