Zła wiadomość dla Kubicy. Williams chce Ocona

Zła wiadomość dla Kubicy. Williams chce Ocona

Podaj dalej

Williams rozważa możliwość podpisania kontraktu z Estebanem Oconem na sezon 2019. Jeśli Francuz skompletuje budżet to transakcja najprawdopodobniej zostanie sfinalizowana.

Esteban Ocon opuści Force India pod koniec roku, gdy Lance Stroll będzie gotowy do dołączenia do ekipy z Silverstone. Różowe pantery potwierdziły w czwartek, że Sergio Perez będzie partnerem młodego Kanadyjczyka, a Ocon może szukać powoli nowej posady.

Dla francuskiego kierowcy ostatnią szansą aby wziąć udział w przyszłorocznym czempionacie jest właśnie Williams, ponieważ Toro Rosso nie jest zainteresowane współpracą ze względu na powiązania Francuza z Mercedesem. Po zakończeniu tego sezonu Martini przestanie być sponsorem tytularnym Williamsa i zespół będzie musiał rozejrzeć się za nowymi źródłami finansowania. W tym roku Williams skorzystał na wsparciu finansowym Strolla i Sirotkina. Pomogło to zabezpieczyć budżet w krótkiej perspektywie, ale Brytyjczycy zmagają się teraz z niekonkurencyjnym samochodem i z marnym dorobkiem punktowym zamykają tabelę.

Jak donosi „Motorsport”, Williams będzie naciskać na Ocona, by ten zapewnił zespołowi określony pakiet sponsorski. Zawarcie umowy z Russellem nie wiąże się bowiem z żadnymi gratyfikacjami finansowymi dla ekipy. Jeśli Francuz zgromadzi odpowiedni budżet to zasili ekipę Franka Williamsa w przyszłym sezonie. To kolejny zwrot w sprawie przyszłości Roberta Kubicy. W ostatnich dniach wiele mówiło się o możliwym wsparciu PKN Orlen co sprawiło, że Polak wyrósł na kandydata numer jeden do jazdy w Williamsie w sezonie 2019. Jak to bywa w F1, dzisiaj sytuacja kolejny raz zmieniła się o 180 stopni.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News